Zavrieť

Porady

rodičovske + zamestnanie vs. OČR

dobry den, som v situacii: mam 2 rocneho syna, v decembri nastupil do sukr.matersk.skolky a ja som sa vratila naspat do zamestnania . Rodicovske riadne beži kedze syn este nema 3 ročkov. Moj Pracovny cas je riadne 8hodin . V Januari syn zostal dlhodobo chory tak som čerpala tyzden dovolenku a 10 dni OČR. Socialna poi. nevyplatila OČR kedze potrebuje aby zamestnavatel odhlasil moje rodicovske od juna 2018 az ku dnu kedy som nastupila v decembri
je to spravne? mozu zrusit rodicovske aby vedeli vyplacat OČR ?
5 komentárov     zbaliť
ivka70 Tomu nerozumiem, nejde skor o to, ze ti zamestnavatel neukoncil RD v SP od nastupu spat do prace?
A OCR za januar vyplaca SP az vo februari....
Hafanana123 mne este beži stale RP lebo syn nema 3 rokov ...na Urade prace povedali ze to nemaju ukoncit ze mozem poberat aj RP a pritom robit 8 hodin denne ked moje dieta chodi do sukr.školky
Mila123 Hafanana, Ivka ti napísala, že problém je zrejme na strane zamestnávateľa....
a tvoja reakcia? dieťa nemá 3 roky, bola som sa pýtať na UP.......
nauč sa čítať s porozumením.....
teda obráť sa na zamestnávateľa a daj mu rozhodnutie o nepriznaní OČR
ivka70 Poberanie rodicovskeho prispevku nema nic spolocne s cerpanim rodicovskej dovolenky v praci.
Nemusis byt vobec na RD a narok na RP budes mat popri praci az do 3 rokov veku dietata.
veronikasad Oznámila si zamestnávateľovi písomne mesiac vopred ukončenie ukončenie rodičovskej dovolenky? (Nesúvisí s poberanim rodicovskeho príspevku ).
Januarovu OCR si este nemohla mat vyplatenu.. komu si odovzdala tlacivo Žiadosť o osetrovne? Prislo ti písomné rozhodnutie o nepriznani davky zo SP?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    No mne to tak pripadá, že si riadne nepochopila - čo od teba chceli ... ?
    Zrejme len je nejaká chyba - pri zmenách v decembri - keď si ukončila RD a nastúpila si do práce. Ale to sa dá opraviť!
    dávku ti vyplatia, až keď sa to dá do poriadku - a za január je aj tak výplatný termín 15.2. - takže, ak to hneď dáte do poriadku, dostaneš ju včas!

    rodičovske + zamestnanie vs. OČR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.