Zavrieť

Porady

daňové priznanie SZČO

Bude potrebné podať daňové priznanie dane z prijmov v pripade, že živnosť vznikla 1.9.2006 a následne bola prerušená 5.9.2006. V tejto dobe nevznikli nijaké príjmy ani výdavky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Výdaje Ti celkom určite vznikli za vybavenie živnosti. DP podáš za obdobie trvania.

    Zdeni je offline (nepripojený) Zdeni

    Zdeni
    semela
    Bude potrebné podať daňové priznanie dane z prijmov v pripade, že živnosť vznikla 1.9.2006 a následne bola prerušená 5.9.2006. V tejto dobe nevznikli nijaké príjmy ani výdavky.
    § 32
    Daňové priznanie

    (1) Daňové priznanie za zdaňovacie obdobie je povinný podať daňovník v lehote podľa § 49, ak za zdaňovacie obdobie dosiahol zdaniteľné príjmy presahujúce 50 % sumy podľa § 11 ods. 1 písm. a), s výnimkou uvedenou v odseku 4. Daňové priznanie je povinný podať aj daňovník, ktorého zdaniteľné príjmy za zdaňovacie obdobie nepresiahli 50 % sumy podľa § 11 ods. 1 písm. a), ale vykazuje daňovú stratu. Do sumy zodpovedajúcej 50 % sumy podľa § 11 ods. 1 písm. a) sa nezahŕňajú príjmy, z ktorých sa daň vyberá podľa § 43, ak

    a) vybraním tejto dane je splnená daňová povinnosť (§ 43 ods. 6) alebo
    b) daňovník neuplatní postup podľa § 43 ods. 7.
    Takže, ak nebude strata, ani nemusí.
    Monika Kováčová
    Doplním Zdeni:
    V prípade, že celý rok nebol zárobkovo činný ako zamestnanec alebo nemal iné príjmy podliehajúce dani z príjmu, teda: zamestnanec - aj v zahraničí, príjmy z kapitálového majetku, príjmy z prenájmu, príjmy na základe iného ako živnostenského oprávnenia a pod., tak naozaj nemusí.
    Teda ak podnikateľ, o ktorom píšeš bol celý čas dobrovoľne nezamestnaný a okrem 4 dní živnosti, s ktorej príjmy nemá ani iné nebude mať, tak nemusí.
    Ale určite by si mal splniť oznamovaciu a registračnú povinnosť na daňovom úrade.

    daniek je offline (nepripojený) daniek

    daniek
    ermon
    Doplním Zdeni:
    Teda ak podnikateľ, o ktorom píšeš bol celý čas dobrovoľne nezamestnaný a okrem 4 dní živnosti, s ktorej príjmy nemá ani iné nebude mať, tak nemusí.
    .
    ja by som to priznanie podala hoci nulové nech mám povinnosť splnenú
    človiečik Vladimír Ozimý
    na čo robiť čo nemusím zasa na druhej strane treba sa pozrieť aj na to že ročné zúčtovanie zdravotného poistenia vychádza z daňového priznania a to robí každý SZČO hoci bol len jeden deň...takže hm ale zákon jasne hovorí kedy nemusí podať daňové priznanie to znamená povinnosť nevzniká

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    daniek
    ja by som to priznanie podala hoci nulové nech mám povinnosť splnenú
    Ide o to , že podľa vyššie citovaného ustanovenia pri splnení stanovených podmienok povinnosť nemáš .... Myslím, že máme dosť roboty s tým, čo naozaj musíme .... .

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Prikladám link, odpoveď z UDR BB, kde je problematika jasne vysvetlená. Bol som nútený v čase podávania DP za 2005 podať tento dopyt, nakoľko pracovníčky na našom DU požadovali podať aj nulové DP / s nulovým príjmom/ SZČO. OMYL!!!
    www.porada.sk/downloads.php?do=file&id=389

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Myslím že vypísanie nulového daňového priznania trvá asi toľko, čo písanie tohoto príspevku. Súhlasím, že načo podávať to, čo nemusím, na druhej strane ak som DP nepodala, tak niekedy v októbri DÚ vyzval daňovníka na podanie DP, čiže tak či tak som ho už potom podať musela. Ak chcelo dieťa štipendium, bolo treba potvrdenie z DÚ, že ste DP nepodávali. A to už nehovorím o Soc. poisťovni ( potvrdenie z DÚ, že ste nepodávali DP), takisto spomínané RZ ZP. Takže podať nulové sa mi zdá jednoduchšie ako nepodať.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    tacika
    Áno, keby aj živnosť trvala jeden daň.
    Úžasný preklep

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.