Zavrieť

Porady

Žehlička čistenie

Zdravím, mame tvrdu vodu v novom byte a dost rychlo mi zanieslo ,,trysky,, .....podla rád starych mám som zohrial ocot a celu plochu ponoril cca 1cm - hned začalo vyplavovat niečo čo som myslel že je špina resp. vodny kamen ( ak by som to mal opísat, vyzeralo to ako kusky alebo častice čierneho popola / uhlika, ) . Potom som ju nechal vysušit na radiatore do rána . Teraz vyskušal ale pri naparovaní to na dosku / oblečenie občas vyflusne tie kusky , tak neviem zničil som tam nejaky ,,system,, alebo je to normálne a postupne sa to dostane všetko von a pokoj ? Dík

p.s : žehlička je normálna naparovačka bez auto čistenia cca 4roky stara značka Morphy Richards 40699

https://www.argos-support.co.uk/2484...eam-steam-iron
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    Každá žehlička má návod a je tam aj spôsob čistenia.
    Mal si čistiť podľa návodu a prípravkom na to určeným.
    Žehlička sa neponára,ale sa leje prípravok normálne do nádržky.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Je to normalne, bude to robit stale, vzdy sa nejaky kusok vodneho kamena parou uvolni.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Jurašek ...tak normálne to nie je, vodny kamen nie je čierny predsa iba ak by to sposobil ten ocot a zčernal ale neviem neviem, každopádne po vyčistení takto ,,hlbkovo,, a zapnutí sa toho vyvalilo fakt dost, teraz uz menej ale fakt by som potreboval odbornejšiu radu, človeka ktory už žehličku aspon rozobratu videl a rozumie celemu procesu naparovania a funkčnosti žehličiek , nič v zlom.
    lujza.j No nic v zlom...ked vies,ze mas tvrdu vodu..mal si liat destilku alebo prevatenu vodu...kup si novu a mas po probleme....
    sthruskahe Ja som raz dávno použil ocot, neviem či zriedený, a bolo po žehličke. S tým octom by som bol opatrný.
    sthruskahe Ocot komplet rozleptal všetky hadičky.
    Jurašek ano toto asi hrozí ak človek naleje čistý ocot do nadržky a ten sa zohreje, náš ocot je proste moc silný oproti tomu v zahraničí, treba to nariedit.
      zbaliť

    sthruskahe je offline (nepripojený) sthruskahe

    sthruskahe
    Je to vodný kameň. Voda okrem vápnika obsahuje aj iné prvky. Napríklad železo, mangán. Ak je ten vodný kameň na ohrievanej platni, tak sa aj pripaľuje. Tým mení farbu. Takže to čierne tam je úplne prirodzene a netreba to riešiť.
    Jurašek ....tak riešit sa to musí, kedže ti spolu s parou tryska vyvrhne na oblečenie čierny ,,uhlík,, a ty si to pekne rozotrieš po oblečení a možeš dat rovno prat, nič pozrel som z čoho sa topné teleso sklada, tak som octom odpálil asi izolaciu topneho telesa alebo tam bolo tolko kamena ( niečo ako v reklame ked chlap otvorí pračku a vytiahne špiralu komplet zabalenu v ,,kameni,, ) na tom a ten ocot ho total odpalil a zčernal ale von to uz nik nedostane, iba ak by sa mi podarilo otvorit a mrknut tam. Nič na to že som ju komplet rozohral a poskladal a ona stále funguje , už to je zázrak, bude sa používat nasucho a pokoj
    sthruskahe Ja som myslel na tú čiernu farbu. Vodný kameň sa musí riešiť vždy.
    kopretinka 30.01.20 19:18 priradil do Porady
    kopretinka 30.01.20 19:18 odstránil(a) z Porady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.