Zavrieť

Porady

daň z predaja nehnuteľnosti

Prosím Vás o odpoveď ohľadom povinnosti zaplatiť daň z predaja domu. Dom som nadobudla v 1/2 v roku 2004 darom od rodičov. Druhú polovicu som nadobudla dedením v roku 2006 po matke (otec sa v rámci vyporiadania BSM dedičstva vzdal svojho podielu a súrodenci tiež). Otcovi a súrodencom bolo zriadené vecné bremeno. V roku 2019 po narušení vzťahov som nehnuteľnosť darom vrátila otcovi v 1/2 a súrodencom po 1/6. Bude moja čiastka 1/6 oslobodená od dane pri predaji nehnuteľnosti (predpokladám, že áno)? A otec a súrodenci budú povinní platiť daň (nemôže sa aspoň otcovi započítať vlastníctvo nehnuteľností pred prvým darovaním v roku 2004? A vecné bremeno sa asi nepočíta. Čo by sa dalo odpočítať od predajnej ceny?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Daň z predaja nehnuteľnosti neexistuje - je to daň z príjmu - presne nájdeš na stránke FS - https://www.financnasprava.sk/sk/obc...-nehnutelnosti
    máš tam aj o momente nadobudnutia, aj o výdavkoch ...
    inak aj tu na Porade je už riešené veľakrát .
    dôležitá je aj cena nehnuteľnosti a tiež aj ostatné príjmy
    Ty sama nemusíš nič riešiť z hľadiska dane z príjmu . Len DP na obci - čo sa týka dani z nehnuteľnosti - ukončenie povinnosti

    daň z predaja nehnuteľnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.