Zavrieť

Porady

poplatky za prevod peňazí

Prosím Vás ako najlacnejšie za čo najmenší poplatok poslať peniaze- 800 e?
poslať na adresu domov , na účet pošt.poukážkou, z banky z môjho účtu na účet adresátovi?
Je to v rámci SR a internet banking neprichádza do úvahy.
Naposledy upravil karkulka 666 : 03.02.20 at 12:41
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    no ja neviem, či som dobre pochopila - máme namiesto teba vygúgliť poplatky (na pošte a v bankách)? no tak nech sa páči - POŠTA tu https://www.posta.sk/sluzby/penazne-sluzby
    banky - tak hádam poplatky vo vlastnej banke za prevod poznáš? - či? (ak nie - nájdeš na stránke konkrétnej banky)

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Bezhotovostným prevodom cez internetbanking. Zalezi od konkretnej banky, ci potom prijímateľ potrebuje peniaze v hotovosti...

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Bezhotovostene prevody su zvycajne ovela lacnejsie ako hotovostne.
    Takze prevod ucet ucet cez internetbanking - to by malo byt bez poplatku .
    Zavisi aj od toho, aky mas ucet a za co platis.
    V ramci SR zvycajne nic alebo len par centov v niektorych bankach.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    karkulka 666 Internet banking neprichádza do úvahy.
    veronikasad Poplatky za spracovanie príkazu na pobočke su vysoke.
    karkulka 666 a cez poštu poukážkou?
    ivka70 Tak potom si treba porovnat poplatok na poste za poukazku a popatok v banke za prevod a vyber ....
    misoft A prečo IB neprichádza do úvahy? Strach, že niekto v banke ťa oberie?
    A) IB je zabezpečený.
    B) IB vykoná príkaz niekedy do niekoľkých sekúnd.
    C) platba je už často zahrnutá v poplatkoch - teda prevod = 0,00€. Ak by si vkladala v banke priamo na účet prijímateľa - je tam často poplatok od 0,5€ až do 1,5€ (a aj viac - podľa banky)
    D) Zaslať cez poštu poukážkou je omnoho drahšie - poplatok za spracovanie je niekedy aj 1,5-3,5€, pričom peniaze sú na účte pripísané niekedy po troch dňoch. Cez poštu je to toiž oveľa zložitejšie - prechádza to tec 3-4 medzičlánky. Podanie poukážky a príjem sumy -> pripísanie na medziúčet odosielajúcej banky -> prevod na medzi účet prijímacej banky -> odoslanie poštovej poukážky doručovateľom/ pripísanie na daný účet.

    Odporúčam - IB je najrýchlejší, nabjezpečnejší (komunikácia s bankou je totiž šifrovaná už od tvojho PC až po pripísanie na účet adresáta) a najlacnejší spôsob.
    misoft Čítam a ja len radím - pretože to, čo chce karkulka jednoducho neexistuje. Buď rýchlo s minimálnym alebo žiadnym poplatkom elektronicky, alebo pomaly a s riadnym poplatkom cez X medziúčtov poštou. Potom je tu ešte tretia možnosť - z rúčky do rúčky. A pokiaľ ten druhý je na druhej strane republiky - tak to nebude ani lacné, ani rýchle.
    A pochybujem, žeby ten druhý mal nejako strážený účet exekútorom, keď karkulka spomínala tiež prevody medzi účtami.
      zbaliť

    mona091 je offline (nepripojený) mona091

    mona091
    daj to vkladom v hotovost priamo v banke na ucet priijmatela, musis vediet cislo uctu, poplatky su v zavislosti od banky priijmatela, ma to tam hned
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marjankaj No zrejme prijímateľ nemá účet v banke, alebo by mu mohol vybieliť účet exekútor a a a ... čo nečítaš komentáre?
    misoft Prečítaj si znenie otázky - prevod medzi účtami sa tam spomína!
    mona091 citam, zadavatel jasne napisal, citujem: z banky z môjho účtu na účet adresátovi?
    Je to v rámci SR a internet banking neprichádza do úvahy.
    z coho vyplyva, ze priijmatel ma ucet v banke na slovensku, sucasne, ze nechce IB, takze ostava cash, posta alebo vkklad v hotovosti, a dokonca na pobocke na sk, ak by hrozil exekutor, nenapisal by, ze z banky do banky na SK
      zbaliť

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    noooo, je jeden spôsob, legálny, bezpečný a bez poplatkov, ale neviem, či ho tu môžem alebo chcem prezradiť, sám ho využívam, má jednu výhdu, peniaze sú na druhej strane okamžite
    mona091 ano, su aj ine systemy, dokonca s okamzitym pripisanim prostriedkov na ucet protistrany, ale je tam potrebny internet, neviem, ci zadavatel nechce iba IB, alebo internetove prevody vseobecne

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    Dá sa aj "po starom". Peniaze do bezpečnostnej obálky a poslať poštou s poistením.
    Mám ale za to, že by to bol dosť drahý spôsob...
    Takto sa posiela napr. investičné zlato a podobné cennosti. V ČR tá služba je lacnejšia ale v SR sme ako vždy 100 rokov za opicami...
    ivka70 Fakt? Pozrel si is aktualne cenniky? Napr.
    CP cenne psani+poisteni do 5000 52+6 = 58 Kc = 2,30 eur
    SP poisteny list do 500 EUR 2,30 EUR
    Nandrolon Nepozrel. On nechce poslať 500 eur, ale 800 eur. Ale pozrel som cenný balík na 1 mil. Czk poistenie. Suma 1501 Czk = 59 eur. U nás max 20 000 eur za 36,90 eur.
    Darmo, nečudujem sa, že mnohé naše eshopy už slovenskou poštou ani neposielajú. Po svojich minuloročných skúsenostiach s poštovými kuriérmi by som to aj ja tak riešil...

    poplatky za prevod peňazí

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.