Zavrieť

Porady

Zvončekové tablo - šablóna

Vytvorila som šablónu na zvonce.
Výška okienka 1 cm, šírka 4,8 cm, rozostup medzi menovkami 0,5 cm.
Napriek meraniu nepasuje a začne sa posúvať.

Nejaký nápad?

DOPLNENIE
Misoft, ďakujem za nasmerovanie.
Zariadenie je od Tesly, klikla som si na eshop https://www.tesla.sk/
a našla nejaké šablóny, otestujem.
Naposledy upravil Kabaka123 : 06.02.20 at 16:46
17 komentárov     zbaliť
misoft A prečo to robíš vo Writeri? V Exceli len urobíš bunky, tie si výškovo a šírkovo nastavíš a je to. Potom stačí len bunky orámovať 1px čiarou. Dáš zobrazenia zalomenia strany a vidíš, či už neuteká na druhí list. A stačí urobiť JEDEN list a môžeš opakovať do aleluja pri tlačení.
Nandrolon Presne ako píše nižšie Misoft. MS Word nie je určený primárne na tabuľky. Je to skôr jeho vedľajšia funkcia ak v nejakej práci potrebuješ urobiť nejakú pomocnú tabuľku. Urob to v Exceli. Prispôsobíš si to ako chceš, orámuješ potrebnými čiarami, vpíšeš mená. Úplne jednoduché a hlavne pohodlné.
Kabaka123 Lebo v exceli neviem nastaviť vyšku a šírku v cm.
Nandrolon Pri písaní/editovaní súboru si daj "zobraziť pravítko", ale musíš byť v režime "rozloženie strany", nie "normálne". A veľkosť pravítka si nastav napr. v milimetroch.
Súbor - možnosti - rozšírené - zobraziť - Jednotky pravítka milimetre.
ivka70 posuva sa ti to ako? ktorym smerom?
Kabaka123 Posúva sa mi to tak, že prvé bunky zapasujú do otvorov vo zvoncoch, a ostatné už nie.
Najskôr to predsa len spracujem cez ten excel.
ivka70 ale posunie sa ti to doprava ci dolu? ci oboma smermi?
Pocitas aj s ramikom, ze ma tiez nejake pixely hrubku??
posunie sa to ,aj ked to nie je oramovane (len text)?
mas to dobre namerane?
Kabaka123 Smerom dolu, šírka nie je problém, do okienka sa zmestí. Ale výška, možno ten kov tiež nie na mm presný. Skúšala som to s orámovaním, vyskúšam to bez orámovania.
misoft Orámovanie bunky 1px = cca 0,1mm teda skoro nič.
Toto orámovanie na papieri bude slúžiť len na to, aby sa to presne vystrihlo - štítky potom budú pekne vystrihnuté.
ivka70 To nebude vystrihovat, to je pozadie, cely papier sa tam vlozi a cez okienka by mali vykukat spravne mena.....
misoft Aj tak sa to dá upraviť. Poznáš rozmery, kde sú "okienka" - zisti si medzery medzi nimi, zisti si, KOĽKO je horný okraj prvého okienka od vrchu štrbiny pre ten papier a PRIDÁŠ prázdny riadok tejto veľkosti. To isté aj dole (dá sa označiť predsa orámovaním - Excel má rôzne druhy orámovania, nielen celej bunky, ale hore, dole, vpravo, vľavo...). A máš list pod zvončekové tablo.
Kabaka123 Presne to som urobila, namerala som si rozmery okienka (1 cm) a rozostup medzi nimi (0,5) a nesedí mi to. Najskôr samotná konštrukcia nie je presná.
misoft Ak je podobné tomuto: https://lh3.googleusercontent.com/pr...rV3fq2EKngIja0 - tak tam sa vkladá celý list. A pozor, vo vnútri sú vôle, takže výrobca dodáva jeden čistý list s predznačenými okienkami.
Kabaka123 Áno je to presne takéto s tým, že máme dole 41, tak je to inak rozmiestnené, dole pod mikrofónom sú 3 okienka, vpravo 1 stĺpec, a dole sú 3 stĺpce. Správca už dávno nie je vlastníkom originálu. Tvrdil, že sa to tam dá vložiť po stĺpcoch, nie celý list . Ďakujem za nasmerovanie, išla som na stránku výrobcu https://www.tesla.sk/ a našla som tam šablóny, otestujem.
marjankaj Naozaj výstižný názov témy. Ako od baču.
Kabaka123 @marjanjkaj........ až teraz po niekoľkých dňoch mi docvaklo, že prečo od baču.... tak možno aj on chce na ovce zvoniť....
marjankaj Sedela si si na kábli? Veď ovečky sú milé. A aj kravám dávajú na krk zvonce.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Zvončekové tablo - šablóna

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.