Zavrieť

Porady

Nájomne od elektrárni za ich strešník na mojom dome

Dopočula som sa, že si môžem požiadať o nájomné za strešník, ktorý mám na svojej streche a vlastnia ho elektrárne. Ničí mi to strechu, mám s tým náklady.
6 komentárov     zbaliť
misoft Chceš si prečítať pravdu?
Možno dostaneš jednorázovo pár €. Ale pozor, aby ti náhodou nenaúčtovali prenájom tohto strešníka - sú toho schopní a mesačne by "pýtali" od 10-15 €!
misoft Nájdi si cenníky distribučných spoločností, elektrárenských spoločností - na jednej som našiel "prenájom strešníka".... tiež ma to udivilo....
pavol54 to je priebežný nosič alebo si koncový odberateľ?
misoft Pali - to je jedno, či priebežný, alebo koncový. Až po elektromer (rodinné domy) je to stále ICH majetkom. A ak poskytnú "odškodné" - tak len pár €, prípadne pár desiatok €. Ale ako taký je stále ich majetkom (tak ako aj stožiare a stĺpy rozvodnej energetickej sústavy a MAJÚ právo aj bez súhlasu majiteľa vstúpiť na pozemok a robiť opravy, úpravy, údržbu, výmeny.
vvaalliinnaa je to piebežný nosič
pavol54 Požiadal by som nech si ho prenesú na miesto mimo domu, s tým že si budeš musieť na svoje náklady od ich stĺpa po hodiny zabezpečiť prípojku. ale neviem či to nebudeš musieť riešiť zemným káblom. Ak s tým nebudú súhlasiť by si mala žiadať náhradu . Jeden známy si požiadal ihneď po inštalácii sieťovoho rozvodu, ale tam sa jednalo o škody spôsobené pri budovaní rozvodov na pozemku.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Som sa pýtal dopytujúcej na detailíky, potom sa vyjadrím k náhradám . K rozumnej debate, zhodou okolností mi prechádzajú cez pole rozvody ako elektriny tak vody aj kanalizácie. keď robili nové vedenia tak som musel dať súhlas, keď menili hodiny tak tak ma informujú, odpočty už robia automaticky diaľkovo (od roku 1997 sa do zavedenia automatu nepýtali ) Na prečerpávačku kanalizácie a na trafačku chodia ako na klavír ale oboje sú na kraji nie sú limitovaní výsevným plánom

    Nájomne od elektrárni za ich strešník na mojom dome

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.