Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie dane za rok 2019

Zamestnanec mi priniesol Čestné prehlásenie k RzD 2019, že od 23.02.2019 do 02.04.2019 a od 13.06.2019 do 16.06.2019 nikde nepracoval a podpísal si to len on sám. Mal by to mať potvrdené a overené aj pečiatkou? A od koho prosím Vás? Poradíte mi? Alebo to stačí? Ďakujem vopred za odpoveď.
veronikasad Od nikoho, žiadne take prehlásenie nepotrebuješ
AH.DCA Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ziadne cestne prehlasenie nepotrebuje, k RZD doklada len potvrdenia o zdanitelnej mzde.
    Iny cas, kedy take prijmy nemal, nedokladuje a mzdarku nema co zaujimat, co vtedy robil.
    Spravnost udajov a dokladov potvrdzuje zamestnanec svojim podpisom.
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    AH.DCA Ďakujem
    cami Potvrdenie o príjme. Ak zamestnanec bol zamestnaný celý rok 2019 z toho pol roka bol na PN, tak do potvrdenia sa napíše obdobie 1-12 alebo 1-6?
    Luboso Chcem sa spýtať , teraz som na úrade práce,dokedy si môžem dať spraviť roc.zuctovanie niekomu, u prechádzajúceho zamestnávateľa si to nechcem dať spraviť.Mal som dvoch zamestnávatelov v r.2019.
    veronikasad Do konca marca môžeš sam podať daňové priznanie typu A.
    Luboso A ak nebudem s tým nič robiť,nič tým neporuším?
    Katy a R zadaj si riadne svoju otázku so všetkými údajmi (príjem), ak chceš riadnu odpoveď ... kukneme do sklenenej gule? ... možno áno... a možno nie!
    veronikasad Aky mas súčet prijmov v riadku 01? Mas zrazene preddavky na daň?
    Luboso Nemám zatiaľ ani tie papiere,lebo je ťažká komunikácia s tými zamestnávateľmi.
    veronikasad Poziadaj pisomne, do 10.3. ti musia poslat, inak im hrozi pokuta. Vola sa to Potvrdenie o zdaniteľných prijmoch za rok 2019.
      zbaliť

    Ročné zúčtovanie dane za rok 2019

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.