Zavrieť

Porady

mesačný plat a mzda hodinová

Dobrý deň. Začínam robiť mzdy a preto by som vás poprosila o usmernenie, či je to v poriadku.
zamestnanec šofér, zaradený do 2.stupňa náročnosti práce, mesačná mzda 710 eru, úväzok 37,5 hod
mzda za január
dov.priemer 4,8431 €
plat odpr. 120 hodín /493,91 €
dovolenka 37,5 hod /181,62 €
sviatok 15 hod /72,65 € ( v pracovnom poriadku dohodnuté, že aj mesačne odmeňovaný budú mať sviatok preplácaný náhradou)
spolu 748,18 €

nie som si istá tou mzdou za odpracované hodiny a neviem či to aj chápem správne, kedže je na druhom stupni, má mať mesačnú mzdu min 696 € a hodinová je tam 4,2662... mám sledovať aj pri mzde za odpracované hodiny, či dostane tú mzdu na hodinu minimálne v tej výške, alebo ak má v zmluve mesačný, tak to tu nesledujem ? Lebo za 120 hodín sa mu preplatí 493,91... ked to vydelím tak na hodinu má 4,1159, čo je menej ako 4,2662... Alebo v prípade mesačnej mzdy len sledujem, či je hrubá mzda vyššia ako minimálna ? Ďakujem za odpoveď

a ešte prosím vás treba sledovať dovolenkový priemer a keď bude náhodou v niektorom kvartáli nižší ako hodinová mzda minimálna, čiže v tomto prípade 4,2662 tak ho zmeniť na ňu ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Neplet hrusky s jablkami.
    Ak ma mesacnu mzdu, sleduje sa minimalna mesacna mzda.
    Ak ma hodinovu mzdu, sleduje sa hodinova mzda.

    mesačný plat a mzda hodinová

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.