Zavrieť

Porady

Najlepšie riešenie VRP?

Ahoj poraďáci, viem že tu už boli diskusie o VRP, ale nenašiel som nič aktuálne.

Potrebujem iba občasne na trhoch pokladňu na účtovanie.

1. Existuje zariadenie, ktoré pripojím k mobilu a bude tlačiť účtenky a zároveň prijímať platby kartou ako terminál?

2. Ak nie, môžem trebárs kúpiť tlačiareň cez bazoš, alebo sa k tlačiarni viaže nejaká licencia?

3. Videl som, že tlačiarne sa predávajú aj s licenciou, to znamená, že tlačiareň sa nepripojí k aplikácií od Finančnej správy?

4. Ak chcem používať terminál na karty (napr. SumUP) vytlačí mi tlačiareň potvrdenie o zaplatení/blok alebo aj na SumUP potrebujem nejakú licenciu či software?

5. Môžem cez VRP účtovať aj keď nie som platca DPH?

Ďakujem všetkým, ktorí odpovedajú.
misoft Účtovníci ti povedia viac.
K technickej stránke (ako to vidím ja):
1) Ak myslíš platobný terminál - podobný, ako je v obchodoch - na mobil bez šance. Samotný terminál musí byť prepojený (buď priamo, alebo cez server) s bankou. Samotná pokladňa je buď priamo, alebo cez server) online prepojená s FS.
2) Tlačiareň LEN tlačí to, čo vychádza z pokladne, alebo z VRP. - takže nejaké licencie (ak to niekto žiada) sú nonsens.
3) Čítaj 2).
4) Niektoré terminály majú v sebe zabudovanú tlačiareň. V sebe už majú SW. Ak je SW vo VRP správne, tak tlačiareň (samostatná) tlačí len to, čo jej pošle VRP/pokladňa. Terminály so SW tlačia všetko to, čo vyžaduje a posiela ten SW na výstup - teda i potvrdenie o platbe kartou a účtenku. Samozrejme - takýto terminál musí byť on-line na FS, alebo na banku pripojený
5) Poradia finanční odborníci. Ale prečítaj si toto: https://www.financnasprava.sk/_img/p...povede_VRP.pdf - otázka č5 a odpoveď ods.1
"Ak podnikateľ nie je platca DPH, tak v tom prípade nemá povinnosť (ale môže)
registrovať a následne autorizovať sa pre elektronickú komunikáciu. ".
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Onko je offline (nepripojený) Onko

    Onko
    VRP je konkrétne uzatvorené technické riešenie Finančnej správy, ktoré nie je možné prepojiť na iné systémy okrem tlačiarne, takže keď už uvažuješ o platobnom termináli, ako ďalšom systéme, ktorý by sa mal používať, VRP je nepoužiteľná.

    V tvojom prípade by išlo o nejakú eKasu, ktorých existuje množstvo a sú aj riešenia, v ktorých je spojená eKasa s terminálom aj tlačiarňou, prípadne inými technológiami. Teda jedno zariadenie na vyťukanie predávaného tovaru, zaplatenie, vytlačenie aj odoslanie na FS. Napríklad https://soliteapay.sk/ alebo https://www.o2.sk/ponuka/biznis-riesenia/o2-ekasa atď-

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    dá sa dokúpiť tlačiareň k mobilu, v mobile je pripojenie na VRP. Bez problémov, máme. Inak sa tomu nerozumiem, ja s tým nerobím.

    Najlepšie riešenie VRP?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.