Zavrieť

Porady

faktúry s rovnakým číslom

Dobrý deň, známy je živnostník. Začiatkom roka pracoval pre slovenskú firmu vo Švédsku, potom pár mesiacov na Slovensku pre inú firmu a koncom roka išiel zase do Švédska. V každej firme mu vystavili faktúry. Číslovanie bolo dobré, dokiaľ nešiel do zahraničia. V tej firme pokračovali v predchádzajúcom číslovaní, lenže medzitým robil pre inú firmu a pár faktúr má s rovnakým číslom. Všimol si to až teraz, lebo za prácu v zahraničí mu prišli faktúry naraz len nedávno. Volal tam, ale faktúry mu už nechcú zmeniť, lebo už sú zaúčtované a museli by za 4 mesiace opravovať kontrolné výkazy. Je to veľký problém? Ako to má riešiť? Ďakujem
3 komentárov     zbaliť
ivka70 nerozumiem, to ma akoze rovnake cisla faktur od roznych dodavatelov? nemal on fakturovat odberatelom? a kde je problem?
Jarka 1 ivka, asi tie fa , ktoré mal vystaviť urobili pre neho odberatelia, lebo on to nevedel urobiť. Už som sa s tým stretla s odôvodnením, že radšej mu to urobia, akoby to mali stokrát prerábať. Takto sa mohlo stať, že odberatelia riešili len to svoje o čom vedeli. Ak by mal napr. pre každého odberateľa inú číselnú radu, tak sa to nestane.
7gabrielle7 Presne tak. Prvá firma mu vystavila zopár faktúr, potom v ďalšej myslím, že ich vystavoval sám a keď sa vrátil k tej prvej, zas mu ich robili oni. A oni pokračovali tam, kde prestali.
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

  faktúry s rovnakým číslom

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.