Zavrieť

Porady

Narok na celorocny danovy bonus

Dobry den, prosim vas ma zamestnanec, ktory nastupil do organizacie v priebehu roka (napr.1.10) narok na celorocny danovy bonus na dieta? Teda aj za tie mesiace, ktore u nas nepracoval? Dakujem
Naposledy upravil ivka70 : 14.02.20 at 10:59
7 komentárov     zbaliť
veronikasad Dopln vysku hrubeho prijm. Do 30.9. bol kde?
reesee Do 30.9. bol evidovany na upsvar a hruby prijem od 1.10.-31.12. bol 1560EUR. Iny zamestnanec bol do 30.3. na upsvar a od 1.4.-31.12. mal hruby prijem 4680 EUR.
Katy a R dobre by bolo naštudovať sú to základné veci! - keď s tým robíš.
betka122 prvý zamestnanec nemá nárok na celoročný DB, ale ak si uplatnil mesačne daňový bonus v 10-12 tak ho nemusí vrátiť a druhý má nárok na celoročný daňový bonus
reesee Ďakujem veľmi pekne pomohli ste mi
reesee No dieta musi chodit do skoly po cely rok ak by si mal narokovat na celorocny bonus? Predpoklad vysky prijmu tam je.
veronikasad Kolko rokov ma to dieťa?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Za zákonom splnených podmienok má nárok na DB za celý rok. Pozri §33 Zákona o DzP.
    reesee Ďakujem

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ak rocny prijem zamestnanca dosiahol 6-nasobok minimalnej mzdy bez ohľadu na pocet mesiacov zamestnania, moze poziadat v RZD o doplatenue DB za cely rok.

    Narok na celorocny danovy bonus

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.