Zavrieť

Porady

MRP- aký je postup pri prechode z fyzickej osoby na právnickú , čiže prechod z jednoduchého do podvojného účtovníctva?

MRP -aký je postup pri prechode z fyzickej osoby na právnickú , čiže prechod z jednoduchého do podvojného účtovníctva? Konkrétne ak s.r.o. kupila FO, takže všetky záväzky a pohľadávky sú vlastne začiatočné stavy v sr.očke. Ako by ste to nahadzovali do MRP? Každú faktúru -záväzok a pohľadávku zvlášť, alebo iba v počiatočných stavoch na účtoch 311 a 321 ?
6 komentárov     zbaliť
Dáša_ keď nenahodíš každú jednu pohľadávku a záväzok zvlášť, ako budeš vedieť párovať úhrady?
sattelitka ak by som v knihe fa nahrám záväzok 501/321 s typom dph 39 , ale čo ak mám len čiastkovú úhradu? ako rozdelím tú sumu na základ dane a dph ? najradšej by som všetky záväzky z prijatých fa nahrala v počiatočnej hodnote na účte 321 a veď mám na papieri zoznam týchto nehradených častí faktúr, tak by som si to vedela vždy pri úhrade odkontrolovať nie?...či zle rozmýšľam?
Dáša_ napríklad tento článok si čítala? https://www.uad.sk/33/uctovanie-kupy...xWcSNJL6BPe6w/
kn-alka bez predplatného sa nedá čítať
Dáša_ mne sa z nejakého zahadneho dovodu čítať dá, tak som to pripojila k odpovedi. Casom to zmažem
sattelitka diky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    MRP- aký je postup pri prechode z fyzickej osoby na právnickú , čiže prechod z jednoduchého do podvojného účtovníctva?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.