Zavrieť

Porady

zodpovednost za skodu

Ahoj.Chcel by som pocut Vas nazor na to ci mi moze ZĽ priznať dáku škodu tým keď nenastúpim do práce.(mam totiz ovela lepsiu pracu ale nemozu na mna cakat 2 mes.) Pracujem len ako operator (po slovensky roboš) pri pasovej vyrobe a nemam ziadnu hmotnu zodpovednost.

(Alebo mam odchod radsej vyriesit tak ze nieco vypijem a nech mi daju fukat?)

velmi pekne dakujem za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dengy je offline (nepripojený) dengy

    dengy
    O dohode nechce ani pocut.Firma ma totiz problem s tym,ze zamestnaci hufne odchadzaju.Ale kazde dva tyzne prichadzaju novi.Takze pri troche ochoty by ma kludne mohli pustit.Lenze tej ochoty tam niet.

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    No ak je to tak, a na novej robote Ti naozaj veľmi záleží, asi by si to mal vyriešiť absenciou, i keď k tomu sa moc neprikláňam. To, či Ti môžu dať zaplatiť škodu v súvislosti s Tvojim nečakaným odchodom, skús pozrieť do pracovnej zmluvy, či tam nemáš niečo také napísané, ak si nepodpisoval samostatne hmotnú zodpovednosť.

    dengy je offline (nepripojený) dengy

    dengy
    Nic o takej zodpovednosti tam nie je.Takze mi nemoze "nasit" skodu napr. ze sa vyrobilo o xy kusov menej?

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    Nie, nemal by. Ale skús pred tým ako skončíš, povedať mu, že chceš odísť, napr. aj zo zdravotných dôvodov, že Ťa bolieva chrbtica, alebo tak, možno sa tak s ním dohodneš a skončíte to seriózne. Ak neustúpi, proste nenastúpiš. Nie je to však rada z mojej strany, ja som viac za seriózne jednanie, ale nevylučujem, že sa mi to nikdy nemôže stať, človek, keď veľmi potrebuje, musí robiť aj tie horšie veci. Pri všetkom si uváž, či tá nová práca stojí za takú obeť. Ale napokon stretávam sa bežne s absenciou zamestnancov, ale väčšina z nich je v skúšobnej dobe, a tak sa im ukončí PP vzťah.

    zodpovednost za skodu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.