Zavrieť

Porady

Živnosť na Slovensku, práca v Nemecku a teraz aj vo Francúzsku

Už neviem kam inam sa obrátiť, google mj veľmi nepomohol, tak možno tu mi niekto poradi. Na Slovensku mám živnosť ale už skôr trvalo žijem v Nemecku kde mám prácu na plný úväzok. Čiže na Slovensku mám trvalý pobyt, tu mam kvazy niečo ako prechodný. Teraz po novom môj šéf otvoril dcérsku firmu vo Francúzsku a chce aby som tam chodila pracovať. Môžem mať vo Francúzsku ďalší prechodný pobyt? Dostanem aj novú zmluvu a to je moja ďalšia otázka - ak dostanem novú zmluvu čisto francúzsku mám ešte nárok na to žiť, mať prechodný pobyt v Nemecku? Keďže byt čo mám v nájme si tu chcem nechať a taktiež si chcem časom žiadať o nemecké občianstvo a nechcem o túto možnosť kvôli tomu prísť. Nemala by som pracovať full time vo Francúzsku malo by ísť skôr o dvojtýždňové turnusy ale to zatiaľ ešte vôbec nie je isté. Vôbec neviem ako budú poskladané zmluvy ale šéf ma presviedča že budem mať zdravotné poistenie v oboch čo je blbosť a ja to viem keďže kvôli živnosti na SR som to už riešila. Vie niekto poskytnúť nejaký svoj obraz alebo radu k tomuto môjmu problému?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Živnosť na Slovensku, práca v Nemecku a teraz aj vo Francúzsku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.