Zavrieť

Porady

Starostlivosť o neplnoletú sestru.

Dobrý deň.

Mám takú otázku čo sa týka mojej neplnoletej sestry. Má 15 rokov. Rád by som vedel či by som ako jej brat 27 ju mohol zobrať do opatery v Zahraničí kde bývam a žijem už 12 rokov. Žije z Otcom ktorý jej psychicky robí zle. Ona sama by čo najskor rada odišla ale kedže nemá 18 ásť ešte tak by sme radi vedely aká je tu možnosť v právnej forme aby to vyšlo a mohla sa mať už konečne dobre a nebyť tak zničená. Ako jej starší brat som si tým tiež prešiel a viem o čom hovorím a nieje to pekné. Bol by som rád za každú radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Dobrý deň,
    musíte podať návrh na zmenu úpravy práv a povinností k Vašej maloletej sestre. Vo Vašom prípade by možno bolo vhodné aj neodkladné opatrenie, ktoré pomery upraví do finálneho rozsudku. Ja som v rodine riešila podobný problém, avšak bez právnika je to ťažké. Ak Vám môžem poradiť, nám pomohla JUDr. Renáta Králiková - má kanceláriu v Trenčíne a špecializuje sa na rodinné právo.
    Ruukasu Čo sa týka právnika to nieje Problém. Bol som si istý že by som si aj nejakeho zobral k tomuto prípadu. A ďakujem za odpoveď a dobrú radu.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Musel by si sestru dostat do opatery.
    Pokial sa otec o nu riadne stara a o psychickom tyrani nie su ziadne zaznamy, neriesi to socialka a pod., je taka sanca minimalna.
    Ruukasu Takže nejaké záznamy o Psychickom týrani by trebalo mať. Ako napríklad ak chodí Psychiatričke mohlo by to stačiť ?

    Starostlivosť o neplnoletú sestru.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.