Zavrieť

Porady

Daňové Ostatný príjem - daňové priznanie

Zamestnanec priniesol potvrdenie o výške vyplatených príjmov za rok 2019 od spoločnosti Market Vision Slovakia, kde je uvedená výška príjmu 135 eur. Zároveň sa v potvrdení píše, že dosiahnutý príjem sa pre menovanú FO považuje za ostatný príjem /§8 Zákona č. 595/2003). Zároveň sa píše, že menovaná osoba spolupracovala na jednotlivých projektoch na základe spolupráce:Zásady spolupráce.Toľko z potvrdenia. Možno tento príjem považovať za príjem oslobodený od dane a spraviť zamestnancovi RZ dane, alebo musí zamestnanec podať daňové priznanie? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    podľa mňa - treba DP B - predpokladám, že má aj iné príjmy. (keby náhodou nemal - tak potom min hranica na podanie DP platí
    tu je akt znenie písm a: zze/2003-595/8/1/a
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Ľaľa Teda DP typ B, tabuľka č.3 príjmy podľa podľa § 8 zákona r. 1 z príležitostných činností, alebo to mám dať na r. 17 iné. Ďakujem
    Katy a R keďže je to zmluvný vzťah - nemôže to byť podľa odst 1a ... ja by som dala do "iných" - v tomto zmysle píšu aj odpovede z FS (a pohľadaj aj dáke výdavky)
    Ľaľa Ďakujem za upresnenie, výdavky tam nemám aké dať, lebo dotyčný mi povedal, že v tej sume mal zaplatené "všetko" t.j. aj cestovné (auto) aj čas.... Ďakujem ešte raz a prajem pekný zvyšok dňa
      zbaliť

    Daňové Ostatný príjem - daňové priznanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.