Zavrieť

Porady

NCZD na manželku

Môže si manžel uplatniť ncdz na manželku za celý rok v DP typ A, ak poberala 5 mesiacov opatrovateľský príspevok a ráta sa tento príjem do príjmu manželky ?
Naposledy upravil marcelaStanakova : 20.02.20 at 10:51
Tweety je to NČZD nie OP
veronikasad Dalsich 7 mesiacov mala co?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marcelaStanakova zaujíma ma či si môže manžel uplatniť NCZD celý rok za manželku, alebo len tých 5 mesiacov?
    Tweety Ak nie sú splnené ostatné podmienky v §11, tak len za mesiace, na začiatku ktorých boli splnené podmienky nároku, takže celý rok isto nie. napr. ak poberala od 1.1.-31.5., potom 5 mes.
    marcelaStanakova Ďakujem za rýchlu odpove´d
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.