Zavrieť

Porady

Oznámenie o predĺžení lehoty na podanie DP - a DP podané do 31.3.2020

Ahojte, na žiadosť SZČO som podala oznámenie o predĺžení .......... Ale už ám k dispozícii všetky doklady. Viem, že môžem aj napriek podaniu oznámenia podať DPFO aj do 31.3.2020, ale ako to berie DÚ? Berie to ako podanie DP v predlženej lehote, t.j. do 30.6.2020? Vďaka.
veronikasad Mas preplatok dane alebo doplatok danoveho bonusu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mondes Čiže aj keď by som podala napr. dnes, tak DÚ to považuje aj tak za podanie v predĺženej lehote? A napr. daňová povinnosť by bola až do 30.6.2020? Ďakujem.
    Tweety Áno tak.
    mondes Ďakujem.
      zbaliť

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    moja minuloročná skúsenosť - podané oznámenie do 30.06. - DP podané 30.03. - zároveň cez všeobecné podanie zrušené oznámenie, DB prišiel v auguste ako kebyže DP podané do 30.06.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mondes Ďakujem.
    veronikasad Netreba sa unáhliť s podanim oznamenia a podavat ho az koncom marca.
    Anik to je síce pravda, ale ak Ti niekto dá 30.03 papiere a ty zistíš, že príjem je pod 5.000 a dovtedy bol vždy podstatne vyšší tak ťa to zamrzí a chceš to podať hneď, aby mu dali aspoň DB
    ivka70 veronika ma na mysli podanie oznamenia, to staci podat 30.3., ak nebudes mat komplet papiere ci nestihnes DP dorobit ...dat ho vo februari je priskoro...
    Anik Ivka viem, rozumiem, ale vždy s ním bol problém a tak som nejakého 28.03. podala oznámenie a 30. priniesol papiere. S každým nemôžme čakať do 31.03. - mimochodom teraz sa skoro 3 dni nedalo podať dokopy nič na FS a to ešte nebol nával. Nemám veľmi odvahu nechávať všetko na poslednú chvíľu.
      zbaliť

    Oznámenie o predĺžení lehoty na podanie DP - a DP podané do 31.3.2020

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.