Zavrieť

Porady

Skončenie rodičovskej dovolenky

Ahojte. Našej zamestnankyni končí RD 3.4. Je učiteľka a do práce by chcela nastúpiť až od nového školského roka, teda v septembri. Nemá však dostatok dovolenky. Potrebovala by vykryť mesiac apríl pravdepodobne neplateným voľnom. Za mesiac apríl by ešte mala dostať rodičovský príspevok. Má ešte nejaké povinnosti, aby bola zdravotne a sociálne poistená ako osoba starajúca sa o dieťa do 6 rokov? Alebo je ešte nejaká iná možnosť? Ďakujem.
4 komentárov     zbaliť
veronikasad dovolenka za ktorý rok ?
ivka70 ako si prepocitala jej narok na dovolenku? pocitala si uz aj dovolenku za rok 2020? podla mna jej to vyjde .....max. s nejakou PNkou ci OCR
milagros208 Starú dovolenku má 45 dní a novú na rok 2020, ak nastúpi v máji tiež 45. Takže dokopy 90 dní. Od mája do augusta potrebuje nejakých 85 dní a ešte nejaká rezerva na 9-12.
ivka70 ja by som ratala, ze nastup ucitelov do prace je posledny augustovy tyzden, to uz by nastupit mala teda minus 5 dni a potom jej staci 1 OCR a 1 PN a nemusi riesit neplatene volno

alebo ina moznost, rozpiste jej 1 mesiac 1/2 dna dovolenky a 1/2 dna neplatene volno, tym padom ju neodhlasujes z poistovni a bude mat dostatocny pocet dni dovolenky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    No ja by som povedala, že nepotrebuje vykryť mesiac apríl - normálne nech nastúpi a hneď dovolenka ... No a ak by potom nejaké dni chýbali - a nedalo sa inak, tak to neplatené voľno riešiť až potom .
    - v podstate by mohla dosiahnuť za tento rok celú dovolenku - bez krátenia - či nie? (ak teda potom už bude zarezávať do konca roka)
    milagros208 Ďakujem za odpovede. Ona aj súhlasí s neplateným voľnom na mesiac apríl, veď rodičovský ešte dostane za celý mesiac a aspoň jej nejaký deň dovolenky ostane na budúci rok. Potrebuje niečo riešiť s poisťovňami, keď sa stará o dieťa do 6 rokov?

    Skončenie rodičovskej dovolenky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.