Zavrieť

Porady

Novy nedoplatok na zdravotnom poisteni z roku 2006 a zamietnuta dotacia na elektromobil

Prosim Vas, vedeli by ste mi poradit:

V decembri minuleho roka sa mi podarilo uspesne zaregistrovat ako ziadatel pre dotaciu.
Minuly mesiac som do SIEA poslal vyplnenu ziadost, odkial mi neskor potvrdili, ze ju skontrolovali a poslali na schvalenie na MHSR.
Vcera boli zverejnene prve vysledky a dotaciu mi zamietli s odovodnenim, ze mam nedoplatky na zdravotnom poisteni.

Pred podanim dotacie aj teraz som sa kontroloval na
https://www.vszp.sk/platitelia/plate...-dlznikov.html
a v tom ich zozname nie som.

Vcera som sa prihlasil do portalu pre poistencov VSZP epobocka.com a tam na mna zacalo svietit, ze vraj mam nedoplatok 5 eur z roku 2006.
Vtedy som bol kratky cas samoplatitel po skonceni skoly, lebo som sa hned neprihlasil na urad prace.
Spominam si, ze som musel doplacat z vlastneho nejaku sumu na poistenie.
Som si isty, ze som zaplatil celu sumu, ktoru mi vtedy predpisali a nevidim dovod, aby som zaplatil o 5 eur menej. Akekolvek pochybenie na mojej strane vylucujem.
Ziadny doklad o tom, kolko som mal platit, ani kolko som zaplatil ani akym sposobom, nemam.
Ta ich epobocka.com este o mne aj ukazuje, ze
Typ platiteľa: individuálny platiteľ (SZČO, samoplatiteľ)
Pricom nie som ziadny samoplatitel, ani SZCO, ale poistenie za mna plati zamestnavatel, kedze som obycajny zamestnanec.

Ziadny list, email, notifikaciu, exekuciu ani informaciu o udajnom nedoplatku 5 eur som nikdy z VSZP neobdrzal.

Minuly rok (2019) som dostal automaticky email z Vszp, notifikaciu o pravidelnej lekarskej prehliadke.
Vtedy som sa prihlasil tiez do epobocky a ziadny nedoplatok tam zobrazovany nebol.
Ziadne dokazy o tom z toho obdobia, samozrejme, nemam.

Kedze nejaka komisia MHSR moju ziadost uz oficialne zamietla pre nesplnenie podmienok, mam predtuchu, ze aj keby sa nahodou nejako dodatocne preukazalo, ze informacia v poistovni je chybna, uz moju ziadost MHSR nebude/nemoze znova posudzovat; tiez sa tam pise, ze na dotaciu nie je pravny narok.

Kontaktoval som aj VSZP, ich vyjarenie zatial nemam, ale predpokladam, ze teraz uz budu tvrdit iba jedine: nedoplatok 5 eur tam mam odjakziva.

Kontaktoval som aj pracovnicku SIEA, ktora moju ziadost kontrolovala (a overovala vsetky nedoplatky, na daniach, zdravotnom poisteni, socialnom poisteni, atd) a toto je jej odpoved z dnes:
Podľa odôvodnenia, ktoré píšete sú to nedoplatky na zdravotnom poistení. Viac Vám k tomu povedať neviem.

Myslite, ze sa s tymto da este nieco teraz robit ... ?

Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Dá, doplatiť nedoplatok. Je možné, že si mal nejaké obdobie, kedy si nemal evidovaného žiadneho platiteľa, teda žiadne poistné nebolo predpísané. Možno pri kontrole nepokrytých období poisťovňa ti v súlade so zákonom o zdravotnom poistení určila na toto nepokryté obdobie, kategóriu 4, t.j. samoplatiteľ a tým ti vznikol ten nedoplatok až neskôr. Podľa sumy to budú nejaké 2-4 dni.

    Uvidíš, čo ti napíše ZP, dôvod nedoplatku na porade nevieme vyveštiť.

    Novy nedoplatok na zdravotnom poisteni z roku 2006 a zamietnuta dotacia na elektromobil

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.