Zavrieť

Porady

Splatenie základného imania

Dobrý večer poraďaci,
prosím Vás o radu :
účtujem jednoosobovú novozaloženú sro / vznik v r.2019/ , firma nemala minuly rok žiadny obrat, iba vklad konateľa na firemný účet 100 eur.
Možem zaučtovať splatenie ZI v sume 5000 eur zapisom 378/353 ako pohladavku voči správcovi vkladu ? neviem sa dopátrať, ako splatili vklad a zakladateľskú listinu som nevidela, konateľ je cudzinec a ťažka reč s nim je.
vdaka za odpovede
10 komentárov     zbaliť
Dáša_ a nemá ho náhodou v pokladni, neplatil potom veci z pokladne?
eco 1 neplatil nic, len vlozil v hotovosti na firemny ucet 100 eur
Dáša_ platil niečo z pokladne?
eco 1 nic neplatil
Mila123 pozri si na orsr, či je ZI spatené
eco 1 v OR je splatene, praveže, keby som videla zakladetelsku listinu, tak viem, ale konatel ma asi nechape co od neho chcem
kn-alka ak je imanie splatené, tak to zaúčtuj do pokladne (mnohí splatia imanie len na papieri)
eco 1 ano lenže konateľ mi napisal, že nebol splatený žiadnym spôsobom, myslela som teda že 378/353 radsej ako 211/353, ak budem mat niekedy zakl.listinu, tak potom vysporiadam 378
kn-alka tak v zadaní píšeš, že je s ním ťažká reč, teraz, že povedal, že splatené nebolo. Tak napíš presne otázku a možno sa dopátraš k odpovedi.
eco 1 splatene bolo lebo je to uvedene v orsr, ale ako bolo splatene to by som sa dozvedela zo zakladetelskej listiny, lenže s konatelom je ťažka reč prave v tom, že napísal že nesplati, myslim že som napisala otazku spravne a jasne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Splatenie základného imania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.