Zavrieť

Porady

Peňažný príjem lekárky za prednášku na kongrese

Som lekárka. V r. 2019 som na lekárskom kongrese prednášala. Od spoločnosti ktorá kongres organizovala (farmaceutická spoločnosť) som obdržala potvrdenie o výške peňažného príjmu. Mám povinnosť tento peňažný príjem zdaniť zrážkovou daňou spoločne s nepeňažnými príjmami ktoré som obdržala od iných "farmafiriem" a uviesť jeho výšku v "oznámení platiteľa dane podľa paragrafu 43 ods.17 písm. a/ zákona 595/2003? Alebo mám pri zdaňovaní tohto peňažného príjmu postupovať inak a zdaniť ho cez daňové priznanie ?
Vopred ďakujem za odpoveď.
Naposledy upravil EKO-HAUS : 28.02.20 at 14:56
4 komentárov     zbaliť
Mila123 podľa § 43 ods 17 patrí iba nepeňažný príjem,
ja by som ho dala do § 8 , do riadku iné (ak nebola u zdroja zrazená daň zrážkou)
EKO-HAUS Ďakujem za názor. A nemohlo by to skôr patriť do príjmu podľa paragrafu 43 ods 3 písm o ? Daň zrazená z tohto príjmu zatiaľ nebola. Ak by to malo ísť cez daňové priznanie, nebolo by lepšie to uviesť v paragrafe 6 odst 2 písm. a alebo paragrafe 6 ods 4. ?
veronikasad Potvrdenie má názov Potvrdenie o výške peňažného príjmu ?
EKO-HAUS Neobdržala som potvrdenie, ale oznámenie o výške peňažného a nepeňažného plnenia na ktorom je rozčlenené peňažné plnenie (odborná prednáška) a nepeňažné plnenie (ubytovanie)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Peňažný príjem lekárky za prednášku na kongrese

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.