Zavrieť

Porady

faktúra s dph či bez dph

Dobrý deň, mám prosbu.Sme platcovia DPH. Potrebujem vystaviť faktúru slovenskému dodávateľovi za práce, ktoré sme mu vyčíslili zato, že odišiel zo zákazky a nedokončil ju. Zákazka bola zahraničí, mám to vyfakturovať s dph alebo použiť prenesenú daňovú povinnosť.
ivka70 preco chcete fakturovat prace a nie zmluvnu pokutu dohodnutu zo zmluvy?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Olga68 asi ano, lebo to čo nedokončil musel isť dokončiť niekto iný
    Tweety Potom nefakturuješ práce, tak ako píšeš, kedže ich nevykonal ale škodu alebo zmluvnú pokutu.
    Olga68 nerozumiem
    Tweety čomu?
    Olga68 podľa objednávky mal vykonať okrem iného aj meracie práce a vystaviť merací protokol a to neurobil a odišiel zo zákazky, musel to prisť urobiť iný dodávateľ a my chceme aby to zaplatil.
    Tweety vám týmto vznikla škoda, kedže ich neurobil, nemôžeš do faktúry formulovať práce.... Ak máte v zmluve ošetrenú pokutu za nevykonanie prác aťd, potom fakturujete zmluvnú pokutu
    Olga68 no bola to objednávka ... V tej objednávke bolo stanovené, že nedostatočné plnenie predmetu zákazky alebo omeškanie prác zapríčinené dodávateľom oprávňuju zadávateľa /teda nas/ na okamžité náhreadné plnenie a všetky náklady súvisiace ss týmto náhradným plnením idú na učet dodávateľa.akže mu vystavím faktúru za náklady za nedostatočné plnenie zákazky? a to je s dph alebo bez...toto mi nieje jasne
    ivka70 ide o zmluvnu pokutu .... nemozes tam uctovat DPH ani prenasat danovu povinnost ....
    Tweety Al veď som už napísala , že náhrada škody, ktorá vám vznikla neplnením alebo pokuta nie je predmetom dph.
    Olga68 Ďakujem veľmi pekne
      zbaliť

    faktúra s dph či bez dph

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.