Zavrieť

Porady

Môže dostať odstupné konateľ s pracovným pomerom

Môže dostať odstupné pri znižovaní počtu zamestnancov z organizačných dôvodov v zmysle § 63 ods. 1 písm. b/ ZP konateľ spoločnosti s uzatvorenou pracovnom zmluvou ako riaditeľ spoločnosti? Spoločnosť naďalej bude fungovať so zníženým stavom zamestnancov (ruší sa určitá činnosť spoločnosti), on zostane už len vo funkcii konateľa spoločnosti.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    To, že je aj konateľom, nemá nijaký vplyv na nárok na odstupné. Ak sú splnené zákonné podmienky, odstupné mu patrí.
    mzdarka123 Ďakujem, aj ja mám tento názor, otázku som dala len pre istotu.

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Problém môže byť, ak konateľ má pracovnú zmluvu na činnosť riaditeľa - ak obsahom náplne práce z pracovnej zmluvy riaditeľa je činnosť konateľa, pracovná zmluva je neplatná a potom nie je nárok ani na odstupné. Ak máte v dákom pracovnom poriadku (pracovnej zmluve), že riaditeľ vykonáva nejaký zoznam činností a tie činnosti sú iné ako činnosť konateľa, tak je to OK.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mzdarka123 Ďakujem, veľmi užitočná rada.
    zuzume prosim može si konateľ ako zamestnanec nárokovať na odmenu? v pracovnej zmluve má uvedenú presnú čiastku.
    Jana Motyčková Čo je to nárokovať? Z pracovného pomeru môže dostať odmenu, ako každý iný zamestnanec.
    zuzume dakujem
      zbaliť

    Môže dostať odstupné konateľ s pracovným pomerom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.