Zavrieť

Porady

DP typ B a jednorázová zmluva o dielo

Zamestnanec ( nepodnikateľ) mal za rok 2019 príjem zo závislej činnosti a popri tom na základe zmluvy o dielo jednorázový príjem vo výške 325 €. Je povinný si podať daňové priznanie typ B sám? Podľa toho, čom som prečítala v príspevkoch a hádam aj dobre pochopila príjem do 500€ už nie je oslobodený od dane? Ďakujem
veronikasad Co bolo predmetom zmluvy o dielo?
Majkah30 Preklad textu do francúštiny
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Áno, podá si DP zo všetkých prijmov, t.j. aj z tejto zmluvy.
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Majkah30 Tweety ďakuejm za bleskovú odpoveď a poradíš, kde zadať tento jednorázový príjem - pod aký §?
    ivka70 https://podpora.financnasprava.sk/74...%A9-priznanie-
    Majkah30 Ďakujem!
    katkasabka Možem doplniť otázku?
    Mám podobný prípad kedy je uzatvorená zmluva o podaní umeleckého výkonu podľa občianskeho zákonníka s FO vo výške 350 eur. Dohodli sa tam o odvode zrážkovej dane podľa §43 ods. 4. Dotyčná FO ktorá nemá DIČ ani IČO umelca. Jeho príjem som zaradila do DP podľa §6/ods. 2 písm. a. Môže si tam teda uplatniť páušálne výdavky?
    Ďakujem pekne.
    Mila123 veď zrážkovou daňou mala povinnosť daňovú povinnosť vysporiadanú, nič nedodaňuješ, je to finito
    katkasabka Oh...pardon....čo urobí jedna číslica. Dohodli sa na nezrazení dane podľa §43 ods. 14 ...čiže to znáša zhotoviteľ
    Mila123 áno, je to aktívny príjem, mala by mať DIČ, a je možné uplatniť si paušálne výdavky (príjem v DP ako autor)
    katkasabka ďakujem krááásne
      zbaliť

    DP typ B a jednorázová zmluva o dielo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.