Zavrieť

Porady

ako vyriesit zatekanie pultovej strechy pristavby medzi jej hrebenom a povodnym murom

dobry den, dali sme si urobit pultovu strechu na pristavanu verandu, strecha je pultova krokvova pokryta profilovym plechom, "pricapena" k povodnemu muru, kedze dom je poschodovy a veranda len prizemna. Povodny mur je zatepleny polystyrenom 15 cm so silikonovou fasadou . V mieste styku hrebena tejto pultovej strechy s fasadou povodneho muru ku ktoremu je strecha pripojena , nam zateka voda pri dazdi, majster strechar sa dusoval ze to zatekat nebude. ale zateka . Dazdova voda po povodnej stene vrchneho poschodia steka pomedzi hreben pultovej srechy do verandy- teda hreben tejto pristavanej pultovej strechy, ktory je "pricapeny" pozdlzne k povodnemu muru, nie je k tomu muru vodotesne pripojeny . Poradte prosim vas ako to riesit, Doplnie udajov: veranda je tvaru U, stvrtu stranu tvori pomurnica prichytena na povodny mur , Do zateplenia povodneho muru stavby ku ktorej je veranda pristavena nie je hreben strechy pristavanej verandy "zasekany" ale sa dotyka fasady povodneho muru a tam to zateka . Uz mi radili, ze tam treba dat silikonovy tmel, ini povedali, ze to nepomoze tak poradte prosim vas.
Naposledy upravil karas : 09.03.20 at 13:37
3 komentárov     zbaliť
marjankaj super nick
ivka70 a oslovili ste majstra strechara, nech si to pride opravit?
karas uz vyse mesiaca slubuje, ze to pride opravit. Myslite si, ze to dokaze opravit, ked to nedokazal na prvykrat urobit poriadne ?
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  Chobot je teraz online Chobot

  Chobot
  K pôvodnej stene treba pripevniť plechovú lištu a pritmeliť ju. Buď takú, aká je na obrázku, alebo v tvare L. Voda potom bude stekať po nej na strechu prístavby a nie po stene. Dole máš obrázok, ako to má byť urobené. Mne nič nepreteká po stene, pekne to stečie po streche prístrešku.
  DSC07363 (Large).JPG  
  5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
  karas dakujem za odpoved L-kovu listu tam dali, ale zateka to , zrejme to zatmelenie urobili lajdacky a este nie som si isty ci ju aj prichytili k povodnemu muru, cim sa to tmeli ? nejaky postup sa nenajde ? ktora lista je najlepsia ?
  Chobot Stačí silikónový alebo akrylátový tmel do exteriéru.

  Na fotke je tento profil:

  https://www.hornbach.sk/shop/Krycia-...5/artikel.html

  ale môžeš použiť napr. aj takýto:

  https://www.obi.sk/stresne-plechy/sa...-hg8/p/1093954
  bodliak Chobot, Ty mas medzi odkvapom a listou tak 40 cm, to je prekryte presahom. Predpokladam, ze Karas tam ma tak 3 metre a po stene stekajú litre vody. On musí hlavne utestniť tú lištu
  Chobot Áno, po pripevnení tej lišty treba ju zhora utesniť tým tmelom, aby voda stekajúca po stene, stiekla potom po povrchu lišty a nezatiekla za ňu.

  Keďže karas nepridal fotku, ako to má, tak nevieme, kde presne je u neho problém. Pôvodne som si myslel, že tam nemá žiadnu lištu.
  karas ano mam tam L-listu a je to pesne tak ako hovori bodliak. nad hrebenom pultovej strechy je povodny mur este 3 m, takze nie je prekrytie povodnou strechou, a po tom mure ked prsi voda steka zrejme popri liste
    zbaliť

  ako vyriesit zatekanie pultovej strechy pristavby medzi jej hrebenom a povodnym murom

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.