Zavrieť

Porady

OMEGÁCI PORAĎTE: 343 xxx prosím

Zdravím Omegákov - prosím Vás viete niekto čo je toto:

v 343 - po odkontrolovaní DPH som si všimla, že keď vytlačím Synt.účet 343 napr. za 11/2004 všetko mi sedí OK anal.evid.s evid DPH - fajn, len ma zarazilo, že tam mám aj an.účty:
343 41, 343 51, 343 52, 343 60, 343 70, 343 71, - nie sú na nich obraty a neviem si sumy na tých účtoch dať dokopy s priznaním DPH -myslím, že to slúži asi na kontrolu, použil už niekto aj túto formu kontroly?

ak niekto vie, prosím posuňte radu. dík.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    kros zadava do 343 sam analytiku.. tak to mozu byt tieto ich vytvorene ucty, ja som si ich upravila a vymazala tie ktore neptorebujem ako napr. dph vo vyske 10%, 14% a im podobne.

    Prezri si ich nazvy tu: Firma/nastavenie/uctovy rozvrh

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    andreaS
    kros zadava do 343 sam analytiku.. tak to mozu byt tieto ich vytvorene ucty, ja som si ich upravila a vymazala tie ktore neptorebujem ako napr. dph vo vyske 10%, 14% a im podobne.

    Prezri si ich nazvy tu: Firma/nastavenie/uctovy rozvrh
    ...vďaka, to všetko viem, len si ich pozri - tie tam pribudli a neviem čo to má znamenať, ale 2.12.2004 idem v BA na školenie, tak sa na to spýtam - posuniem to sem ak bude záujem. V tejto DPH som to ignorovala - lebo inak mi všetko sedí. tak uvidíme v najhoršom podám dodatočné. čo už.

    Oldi je offline (nepripojený) Oldi

    Oldi
    sway
    ...vďaka, to všetko viem, len si ich pozri - tie tam pribudli a neviem čo to má znamenať, ale 2.12.2004 idem v BA na školenie, tak sa na to spýtam - posuniem to sem ak bude záujem. V tejto DPH som to ignorovala - lebo inak mi všetko sedí. tak uvidíme v najhoršom podám dodatočné. čo už.
    Pozerám, pozerám, ale takéto analytické účty nevidím.... Akú to máš verziu ? Štandardne to tam nie je... A na margo analytík: NEMEŇTE 343 !!! Systém DPH v Omege je postavený na preddefinovaných analytikách. Ak ich zmeníte, musíte meniť aj predkontácie a pod. To je zbytočná robota navyše. Pridať nové môžete, ale pozor na to, aby ste nenarušili pôvodné nastavenia OMEGY.

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    no mne bolo na skoleni povedane, ze ak ich nepouzivam, ze ich mozem zmazat.. myslim tie analytiky k starsim sadzbam dph...

    Oldi je offline (nepripojený) Oldi

    Oldi
    To áno, staré analytiky môžte, ale tie účty čo vymenovala sway sa mi nezdajú...

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    sway
    Zdravím Omegákov - prosím Vás viete niekto čo je toto:

    v 343 - po odkontrolovaní DPH som si všimla, že keď vytlačím Synt.účet 343 napr. za 11/2004 všetko mi sedí OK anal.evid.s evid DPH - fajn, len ma zarazilo, že tam mám aj an.účty:
    343 41, 343 51, 343 52, 343 60, 343 70, 343 71, - nie sú na nich obraty a neviem si sumy na tých účtoch dať dokopy s priznaním DPH -myslím, že to slúži asi na kontrolu, použil už niekto aj túto formu kontroly?

    ak niekto vie, prosím posuňte radu. dík.
    zdravím ľudkovia, už som na to prišla - kolegyňa nahodila pri otváraní firmy aj ich pôvodnú analytiku zo starého SW - a ja sa tu trápim !!! - je to OK, musím si to len preúčtovať a vymazať - ona nevedela, že nesmie zasahovať v Omega do 343, a firmu sme brali až nedávno, ale dík za snahy.

    OMEGÁCI PORAĎTE: 343 xxx prosím

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.