Zavrieť

Porady

Kedy podat danove priznanie ak som zamestnanec a szco pocas vynimocneho stavu?

V roku 2019 som bola zamestnana na plny uvazok a v tomto roku som aj uzatvorila zivnost, nemam z nej vsak ziadny prijem. Navyse plati vynimocny stav. Este taky mensi problem, ze som doteraz nedostala od zamestnavatela rocne zuctovanie a nemozem spravit danove priznanie. Je potrebne ziadat v tomto priprade o odklad, ked plati stav nudze?
misoft Mám dojem, že sa to dá odložiť do 31.5.2020 FO. Ako živnostník máš el.komunikáciu.

https://www.danovecentrum.sk/aktuali...-dc-3-2020.htm
veronikasad Dušan, zas pises blbosti, kasli na dojmy...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak si zo živnosti nemala žiaden príjem ani výdaj, teda nemala si stratu, a zamestnáv. si nepožiadala si o RZD, podáš si DP sama v zákonnom termíne. Do 31.3. môžeš oznámiť odklad podania DP o tri mesiace.
    https://podpora.financnasprava.sk/94...A9ho-priznania

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Ak si nepožiadala o ročné zučtovanie - tak ho ani nedostaneš. Zamestnávateľ je povinný vystaviť ti potvrdenie o zdaniteľných príjmoch - tam je tuším do 10.3. - tak ak si nedostala - skús zavolať, možno sa len stratilo?
    Ako sszčo máš povinnú elektronickú komunikáciu - takže všetko - aj DP poriešiš cez PC (len teda počkáš na prílohu od zamestnávateľa ) , aj prípadný "odklad".
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Tatiana26 O rocne zuctovanie ziadam uz od januara ale najako sa na to vykaslali. Dobre, dakujem za odpoved, pomohli ste mi
    Katy a R o RZD sa žiada na oficiálnom tlačive - spravila si tak? .. ale tebe stačí to potvrdenie o príjme .. tak stáva sa, že aj "zabudnú" - môžeš pohroziť sankciou ...
    Jana Motyčková Ak si nemala prijmy ako szčo, mohla si požiadať o RZD a nemusíš robiť DP, ak si žiadala o RZD to zamestnávateľ ho urobí do 31.3.
    zk24 Ziadala si o rocne zuctocanie urcite? Alebo si ziadala o vystavenie potvrdenia? Ked vravis ze ziadas od januara a stale na to cakas, skor mam pocit ze cakas potvrdenie o prijme. Ak si ziadala o zuctovanie, tak ty necakas na nic, lebo nic ani nemas dostať
      zbaliť

    Kedy podat danove priznanie ak som zamestnanec a szco pocas vynimocneho stavu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.