Zavrieť

Porady

Nepečené koláče

Mám vynikajúce recepty na nepečené koláče. Chcela som sa s vami s nimi podeliť, ale nevedela som kam to zaradiť. Tak som pridala novú tému.

1. PLNENÉ KORNÚTKY. Tortové oplátky pokrájame na štvorce cca 10x10. Do hrnca dáme vodu, prikryjeme utierkou, ktorú dookola uviažeme. Dáme zovrieť a keď už vidíme paru, poukladáme po jednom na utorku tortové oplátky a keď zmäknú sformujeme do kornútkov. Kúpime si puding bez varenia(príchuť podľa nálady a chuti) urobíme podľa návodu, zmiešame s maslom(odhadom, ale aby krém nebol veľmi mastný) a dáme do ozdobného vrecka. Krém vtláčame do kornútkov a povrch polejeme roztopenou čokoládou a uložíme do chladu.

2.BE BE STRIEŠKY. Kúpime si krémovú náplň vanilkovej príchute a urobíme podľa návodu. Budeme ešte potrebovať 2 balíčky čokoládových BeBe keksov.(POZOR ABY SA NEPOLÁMALI. Na alobal poukladáme kakaové BeBe keksy 3x7 vedľa seba. Potrieme krémom(iba trošku) naukladáme druhú vrstvu BeBe keksov, rozotrieme zvyšný krém a na stredný rad poukladáme ľubovoľné ovocie(ja to robím s banánom). Bočné rady zdvihneme pomocou alobalu a dotvarujeme do trojuholníka a zabalíme. Dáme do chladničky stuhnúť. Urobíme si kúpenú polevu podľa návodu(môžme aj domácky urobiť) polejeme ňou koláč a po stuhnutí pokrájame. A spapáme samozrejme.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marči je offline (nepripojený) marči

    marči
    Tie plnené kornútky robievam aj ja. A čo sa týka druhého receptu, mám trocha inú verziu, ale tiež je to vynikajúce:

    BERMUDSKÝ TROJUHOLNÍK

    Potrebujeme:

    3 bal. keksov - Indiánky
    4 dl mlieka
    2 Zlaté klasy
    1 vanilkový cukor
    150 g prášk. cukru
    250 g masla
    250 g tvarohu
    2-3 banány

    Z mlieka, vanilkového cukru a Zlatých klasov uvaríme hustý krém. Po vychladnutí do neho primiešame tvaroh s cukrom a maslo.Na alobal si poukladáme vedľa seba keksy (3x10). Na ne rozotrieme časť plnky. Do stredu uložíme banán, ktorý tiež potrieme plnkou. Potom bočné keksy zodvihneme do tvaru trojuholníka. Vrch polejeme čokoládou. Necháme stuhnúť v chladničke.
    maminka už krásnych dvoch detičiek opäť začínajúca v novej práci, teraz už na druhom konci Slovenska :-) ...viac evka-janekova
    Dobrý deň,

    brat ma v nedelu narodeniny a hladam recept na plnené oblátky, mama ich robievala (ale iba od oka, takze recept ziadny), boli strasne fajn. Ale neboli to grilážové. Sa to miešalo nad parou a bola tam nejaká čokoládová plnka.

    Prosím, keby niekto mal. Diky moc

    beba13 je offline (nepripojený) beba13

    beba13
    čokoládové oblátky

    250g tuku(Hélia, Hera, Palmarín)
    250g práš. cukor
    1vanilka
    50g kakaa
    3 vajcia
    tortové oblátky obdlžníkové

    Tuk s preosiatym cukrom, vanilkou a kakaom miešame nad parou. Asi po 15 minútach pridáme rozšľahané vajcia a miešame ďalej, až kým sa krém nespojí a nevytvorí hustú hladkú hmotu. Ešte teplú zmes natrieme na oblátku, zakryjeme ďalšou oblátkou a znova ju natrieme. Postup zopakujeme. Vrch rezov zaťažíme a niekoľko hodín dáme do chladničky. Odležané rezy polejeme čokoládovou polevou, ked stuhne, pokrájame na rovnaké kúsky.

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    evka-janekova Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    brat ma v nedelu narodeniny a hladam recept na plnené oblátky, mama ich robievala (ale iba od oka, takze recept ziadny), boli strasne fajn. Ale neboli to grilážové. Sa to miešalo nad parou a bola tam nejaká čokoládová plnka.

    Prosím, keby niekto mal. Diky moc
    3 celé vajcia
    22 dkg práškového cukru
    1 čokoláda na varenie

    vyšľahať nad parou.

    Do mierne ochladnutého vmiešať 25-30 dkg masla, môže sa pridať lyžica rumu.

    Moje poznámky : naozaj maslo, nie iné tuky, a môže ho byť aj menej.

    viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

    viktorviktor
    tak ako, oblizoval sa aj brat :-)))
    u nás sa kornútky plnili malinovou penou, zhora posypané čokoládou, mňam

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.