Zavrieť

Porady

Zastupovanie počas MD a RD - doba neurčitá

ahojte pracujem vo firme uz skoro treti rok a kolegyna sa ma vratit z rodicaku
pracovnu zmluvu mam na dobu neurcitu nikde v nej za nespomina zastupovanie pocas materskej dovolenky alebo rodicovskej dovolenky...
na internete som nasla ze v pripade MD alebo RD je stale v zmluve zastupovanie na dobu urcitu..
doteraz som o tom nevedela ze sa chce vratit brala som to tak ze opustila tuto firmu akciovku..
co v takomto pripade prosim? nemozem si dovolit opustit pracu pretoze platime pozicky.
v pripade ze odmietnem podpisat dohodu o ukonceni pracovnej zmluvy ostava uz len vypoved zo strany zamestnavatela vsak?
v tomto pripade mi patri snad nejake odchodne alebo odstupne? ako postupovat prosim, dohodu o ukonceni rozhodne podpisat nechcem, nakolko by podla mna to mohli napadnut aj banka?
dakujem vam za kazdu pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak si bola prijatá na zastupovanie, mala si dostať PZ na dobu určitú. (tu urobil zam-ľ chybu)Ty ale máš dobu neurčitú, čiže návratom kolegyne sa ti PP automaticky nekončí. Ak by zam-ľ chcel s tebou ukončiť PP, bola by potrebná Dohoda alebo Výpoveď zo zákonom daných dôvodov. Pri výpovedi alebo Dohode z organiz, dôvodov by si zo zákona mala nárok na odstupné. Pri Dohode bez udania dôvodu nie.

    Zastupovanie počas MD a RD - doba neurčitá

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.