Zavrieť

Porady

Práva záhradkárov.

1.Vlani sme dostali LV v našej osade. Chcem si postaviť chatku ale v rámci osadového poriadku, ktorý má byť schválený na členskej schôdzi mám postaviť typ, ktorý bol "predpísaný" pred 30 rokmi pri zakladaní osady. Musím tak urobiť, alebo na vlastnom pozemku môžem postaviť naprojektovaný typ chatky.
2. Môže výbor vstúpiť na môj pozemok v rámci hodnotenia záhradky, kontroly aké stromy pestujem?
5 komentárov     zbaliť
misoft Dostali ste LV - dostal si TY svoj LV na TVOJ diel? Nie je to náhodou v podielovom vlastníctve?
Máte spísané pravidlá a poriadok? Idete schvaľovať? A čo tak pripomienky?
Členská schôdza je predsa na to, aby sa k uvedenému mohli vyjadriť všetci.
Pokiaľ sú pozemky v podielovom vlastníctve - každý jeden cm pôdy patrí tebe a aj ostatným - nie je to vyslovene len TVOJE! Takže - ak v podielovom vlastníctve - tak výbor (predpoklad, tiež spoluvlastníci) vstupujú aj na SVOJE!

Keby ten tvoj fliačik zeme bol VYSLOVENE a ÚRADNE tvoj - vtedy by vstupovali neoprávnene, ale takto?
VladoG áno pozemok je na mojom LV, podielové vlastníctvo je len na spoločné priestory - prístupová cesta.
misoft Ak je to tak - tak ti nemajú čo diktovať druh chatky, nemajú čo kontrolovať, čo pestuješ - jednoducho ich vyprac z pozemku s poznámkou, že to považuješ za neoprávnený vstup na cudzí pozemok.
marjankaj ani marišku?
misoft Ani marišku . Ale to by sa potom s nim inak rozprávali iní ľudkovia - ale záhradkári by to neboli
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Záhradkárske osady vznikali v období. keď sa nemohla pôda získať do vlastníctva ako teraz, Parcely sa prideľovali, prenajímali, najviac 4 áre, neboli ohradené. Ani vtedy sa však nepredpisovali typy chát, Spoločne sa starali o cesty, vodu, odpad, boli aj tie členské schôdze a výbory.

    Dnes, po viacerých súdnych rozhodnutiach aj v ESĽP sa pozemky prevádzajú do vlastníctva a vzťahy sa upravujú na susedské. Niektoré záležitosti budete riešiť spoločne aj naďalej, rozhodne však nie typ chatky a stromov. V záujme dobrých vzťahov to takto treba na stretnutí vysvetliť.

    Nakoniec, idete tam relaxovať, nie sa hádať.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    1. Áno, môžeš...rozpisovať sa mi nechce.

    2. Vstúpiť môžu jedine s tvojim povolením...
    Si ma poriadne rozosmial...presnejšie ten výbor....že kontrola pestovaných stromov, dokonca hodnotenie....dávno som nepočul o niečom takom.
    Ale na druhej strane neovplyvníš. Ak je vidno cez plot do záhrady, tak sa môže výbor realizovať aj takýmto spôsobom.
    ...a budeš sa potom s nimi naťahovať ?

    Pošli rovno za horúca do teplého Ludolfovho čísla a budeš mať pokoj.
    Dáš aj okres lokality, kde sú takí "členovia" výboru ?
    VladoG Zvolen

    Práva záhradkárov.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.