Zavrieť

Porady

Prechod splatok za telefon zo szco na sro

Ahojte,

szco platila v mesacnej fakture od Orange splatku za telefon, ktory si kupila. Ukoncila podnikanie, ked bolo uhradenych 9 splatok z 24.

Nasledne založila sro, išla do Orange a nechala prepísať zmluvu na sro. A mne sa objavuje teraz na fakturach pre sro splatka za zariadenie (splatka č.10 z 24), ktoré v učtovníctve neevidujem.

K predaju zariadenia medzi szčo a sro nedošlo.

Ako by ste to riešili prosím účtovne?

Dakujem
9 komentárov     zbaliť
marjankaj A nechceli by ste za mňa platiť aj leasingové splátky za auto? Auto by som si samozrejme nechal.
zk24 Ďakujem za radu.
marjankaj To nebola rada, to bola ponuka.
zk24 Janko, ak máš radu, sem s ňou... všetko ostatné si nechaj pre seba :P
marjankaj Zuzka a prečo ste teda nepredali aj ten telefon? Veď takto to vyzerá, že ste ho ukradli.
marjankaj Spoločnosť môže telefón kúpiť, prijať ako dar alebo ukradnúť. A radiť ako zaúčtovať kradnuté veci mi príde neetické.
zk24 Nepredali, lebo neexistovali szco a sro subezne, resp.nerobilo sa účtovníctvo subezne. Ukoncilo sa podnikanie szco a teraz uctujem sro pri kvartali a hladam fakturu k nakupu telefonu (lebo na Orange fakture vidim ze je tam splatka). A dozviem sa ze to sa dalo u operatora prepisat. Ze to je este telefón stary ktorý on mal ked bol szco. A ja nemam k tomu telefónu podklad, ale mame k nemu splatky. Preco by to vyzeralo, ze sme ho ukradli? Szco uz neexistuje, ukončil podnikanie v 2019.

P.s.kto by kradol telefon, ktory musi este 1.5r splacat? Akoze ho ukradol aj so splatkovym kalendarom?
marjankaj Ale FO existuje, ak ešte nezomrela či? A je úplne jedno či je SZČO alebo baník alebo lekár alebo bezdomovec.
marjankaj Zuzka to akože nesplatený telefon sa nedá ukradnúť? A načo by niekomu bol splátkový kalendár?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Najprv je potrebné zaúčtovať jeho obstaranie a až potom je možné účtovať to ostatné.
    zk24 Mohlo by sa to spravit trebars takto?

    1) KZ na povodnu cenu telefonu, trebars 200e. 501/321.
    2) Uhradit FO časť ktorú zaplatil ako szco, trebars 50e 321/221
    3) zvysok v KZ dohodnut ako postúpenie splatok suma 150e 321/379 a
    4) mesacne v splatkach od orange uctovat 379/221?

    Ďakujem
    zk24 Dakujem. Rozmýšlala som, či by bolo košer ten telefon nejako dostať do účtovníctva, trebars darovaním? Ten telefon sa realne v sro používa, a preto by som ho radsej nejako evidovala. Nech sa mi nestava naseldne, že ked si kupi na neho nejaký obal, nabíjačku a čokoľvek, že to nebudem môcť dať do účtovníctva, ak neevidujem zariadenie...
    Onko Áno, spoločník môže spoločnosti zariadenie darovať alebo predať. Ale v prvom rade treba zistiť skutočný právny stav. Ide o to, či vôbec zariadenie je jeho a môže ho predať či darovať. Môže to byť tak, že zariadenie sa stáva majetkom až po splatení. Vychádzať treba so zmlúv s operátorom.

    Prechod splatok za telefon zo szco na sro

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.