Zavrieť

Porady

Tehotná v 15

Som tehotná v 15 (v apríli 2020 16r)
-chodím ešte na ZŠ 9r
Priateľ 20+, ma prácu, stály plat..
1.mohli by na priateľa dať rodiča trestné oznámenie?
2.isiel by priateľ za mreže?
3.mohli by mi zobrať dieťa (mam podmienky preňho)
4.mohli by ma prinútiť na potrat?
5 musí gynekológ povedať rodičom že som v tom.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    1. Mohli - Avsak trestne oznamenie by bolo zamietnute.
    2. Basa - Za Váš "akt" lasky by do vykonu trestu nesiel - nedopustil sa trestneho cinu (a si svojpravna a nenutil ta k tomu nasilim)
    3. Ci mi tozu dieta zobrat ? - Tak toto je otazne - bude to posudzovať súd - či si schopná sa o dieťa postarať - co zo zakladnou školou asi ťažko - v tomto pripade zvyknu rodičia prehlasiť že sa do tvojej 18-nastky budu o dieta starat a starostlivost bude na tvojich rodičoch - ale to zalezi od sudu a aj od toho ako sa bude chovat tvoj " otec dietata.
    4. Potrat - Prinútit ta nikto nemoze - a ak ist nechces - nedaj sa presvedcit - moja teta mala dieta v 16-tich a je z nej skvela mama.
    5. Pretoze nemas 18 - gynekolog by mali informovat zakonneho zastupcu

    Bolo by rozumne - nestresovať - neni to dobre ani pre teba a ani pre dvoje dieta. Viem ze sa to lahko hovori spoza klavesnice ale mala by si to povedat rodicom sama. V klude. Sam mam 13 rocnu dceru a neviem ako by som to "prezil"...ale po 10 minutach - kedy by som nevedel rozmyslat od paniky.....by nastupilo "racio".....a zacal by som rozumne uvazovat - ked sa uz stalo - co uz teraz.

    Nebudem ti tu pisat talafatky - NIE - NEBUDE to lahke. Ale ten maly cloviecik v tebe bude TVOJE dieta a ak mas iba trosku citu - budes ho milovat ako nikoho ineho
    Drzim ti palce.
    Naposledy upravil dmc : 22.03.20 at 14:42

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    1 a 2 nie - trestný čin je sexuálny styk s osobou mladšou ako 15 rokov, čo už nie si.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač Nesúhlasím s odpoveďou uhľadom bodu 1., ale to je vedľajšie....a zdôvodňovať nemienim.
    misoft Janka: zákon 300/2005 §201 ods.1 - takže pohlavný styk s osobou mladšou ako 15 rokov - Kristína má 15+!
    Tu by sa mohol uplatniť ods.2b tohto §. Ale či by sa to uplatnilo - záležalo by to na súde.
    Chobot Podľa ods. 2b aj chránená osoba by musela mať menej ako 15 rokov.

    Trestné by to bolo možno vtedy, keby tej šuhaj bol napr. vychovávateľom v detskom tábore a tam ju nabúchal (§ 202 ods. 1 a).
    misoft Tiež pravda... Preto som aj dopísal, či by to prípadný súd uznal.
    dmc vies kto je chranena osoba ? ak by bola mentalne retardovana - nesvojpravna, zavisla na tom kto spachal cin alebo v jeho opatere a podobne
    misoft Čítaš s porozumením? Písal som "či by to prípadný súd uznal" - čo tomu nechápeš? Záleží na SÚDE, ako bude rozhodovať, vyhodnocovať, posudzovať!
    Bude hľadať motívy, príčiny, pohnútky - a podľa toho bude rozhodovať. A bude záležať aj na tom, KEDY k styku došlo, ako došlo, prečo došlo. My len teoretizujeme - prípadný súd by mal HLAVNÉ slovo.
    dmc skoda pismenok na teba. A to som mal dost dlhy prispevok pre teba.....ale naco..... naco.... aj tak niekdy zapotis hovadinu...tak naco.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.