Zavrieť

Porady

Odosielanie dokumentov

Dobrý deň, potrebujem poradiť mám v xml forme DP PO - dan z príjmu a mám v xml podobbe výkazy + poznamky v pdf-ku kde a ako to mam podať mam elektronicky reigstrované príklhasenie - mám elektronicky obč. preukaz - danové priznanie pošlem cez finančnú správu a to ostatné ?.......ako je to s výkazmi xml a pdf poznámkami kde sa to ukladá a ako ? dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    xml subory nacitas do prislusnych formularov, k nim pridas prilohy vo formate pdf a podas.
    Postupujes podla navodov zverejnenych financnou spravou.

    V prilohe je strucny navod od Krosu:
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    inngrid Dakujem to je super náhdou na podvojne také nemáte ? - tu mam podvojné - funguje to na tom istom princípe ? - z finančnej spravy sa závierka do registra UZ ?
    ivka70 Pise sa tam niekde nieco o uctovnictve? Je to podanie danoveho priznania ... len si treba najst na stranke FS spravne dokumenty.
    inngrid dakujem za čas a usmernenie
      zbaliť

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    Závierku podávaš rovnako ako DP.
    V katalógu formulárov si úplne naspodu klikneš na Účtovné výkazy pre podnikateľské subjekty účtujúce v sústave podvojného účtovníctva, to rozklikneš, vyberieš Účtovná závierka podnikateľskej účtovnej jednotky v sústave podvojného účtovníctva, znovu rozklikneš, a vyberieš podľa toho aká si jednotka. Otvoríš príslušný formulár, dáš načítať tvoj xml súbor, ak niečo treba tak upravíš. Nakoniec dáš načítať prílohu - vľavo hore nájdeš Prílohy, rozklikneš, otvoríš správa príloh a priložiš Poznámky.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    inngrid dakujem toto som potrebovala obe vecí aj DP aj Výkazy + poznámky idem dať cez finančnú správu ....ešte niečo niekde čo sa týka PO treba uložiť ? ďakujem.
    Žabinka ak myslíš register uzávierok alebo obchodný súd, tak neukladáš žiadne dokumenty nikde, FS to urobí za PO..
    inngrid super dakujem.
      zbaliť

    Odosielanie dokumentov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.