Zavrieť

Porady

Predsadená SDK stena na obvodový múr.

[Dobrý deň potreboval by som poradiť. Prerábam starý dom, konkrétne teraz robím schodisko. Nakoľko sú tam staré omietky a dosť krivé steny potreboval by som to vyrovnať. S priečkovými stenami nemám problém, budem to robiť predsadenými SDK stenami, ale jedna stena je tam obvodová, otázka znie akú mám zvoliť skladbu predsadenej steny, stačí ak dám SDK konštrukciu, medzi to vatu a nakoniec spraviť dôkladne parozábranu a samozrejme záklop kartónom.Je to miestnosť bez radiátora, čiže bez kúrenia. Nebude mi to za kartónom kondenzovať? Alebo sa spýtam nieje lepšie danú stenu vyrovnať bez konštrukcie, t.j. oškrabať starú maľovku , napenetrovať a kartón priamo nalepiť na buchty sadrovým lepidlom RIFIX ? Ďakujem za vaše rady a doporučenia.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Ahoj. Pred stenu nemusíš dať konštrukciu, stačí ak priamo nalepíš na omietku, ale v tomto prípade musíš tú stenu trošku vyrovnať, malbú oškrabať napenetrovať a nalepiť lepidlom dosky. Rigips/knauf/gipsol majú na to celkom dobry systém, volá sa suchá omietka: https://gipsol.sk/sucha-omietka-4

    Predsadená SDK stena na obvodový múr.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.