Zavrieť

Porady

Nedoplatok nájmu

Dobrý deň. Mám otázku týkajúcu sa nedoplatku nájmu. Vlani nám v bytovke prerábali kotolňu a počas tohto obdobia bola na ohrev vody nainštalovaná elektrická špirála. Kvôli vysokej spotrebe el. energie máme teraz vysoký nedoplatok na nájomnom - niekoľko 100€. Chcem sa opýtať ako mám postupovať, keďže nás nikto neinformoval, že nám takéto náklady vzniknú. Keby som o tom vedel, tak by som s takýmto postupom nesúhlasil. Musím to uhradiť? Prípadne, či to nemôže ísť uhradiť zo spoločného fondu, keď to bolo počas prerábky kotolne. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    nainštalovanie el. špirály niekto musel schváliť.

    mimochodom, ohrev vody elektrinou je lacnejší ako teplá voda z teplární či odkiaľ sa to dodáva. samozrejme za predpokladu, že bojler je v byte. nevznikajú asi dosť veľké tepelné straty v rozvodoch bytovky, ako sa to asi stalo vo Vašom prípade.

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Aj spoločný fond napĺňate len vy, Mesačné zálohy (§ 10) sa delia na fond opráv a na úhrady za plnenia (ods. 4). Fond opráv je vysvetlený v ods. 3, úhrady za plnenia v ods. 6. Mesačné zálohy sa vyúčtujú ročne každému, niekto má preplatok a niekto nedoplatok, alebo máte teraz všetci nedoplatky, lebo ste mali nízke zálohové platby.

    Pozri § 10 zákona o vlastníctve bytov tu https://www.slov-lex.sk/pravne-predp...3/182/20200201

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.