Zavrieť

Porady

NČZD na manželku

Manželka daňovníka bola evidovaná na ÚP ako nezamestnaná od 01.01.2019 do 11.07.22019. Od 12.07.2019 sa stala SZČO. Za 6 mesiacov teda do 31.12,2019 mala hrubý príjem - odvody = 2189,79 €.
Manžel podnikal celý rok a on si uplatňoval daň. bonus na 2 deti x 12 mes.
Jeho ZD je 8823,58 €. Akú nezd. čiastku si môže uplatniť na manželku ?

Vychádza mi to takto :
3937,35 - 2189,79 /príjem manželky/=1747,56 :12 mes.=145,63 x 7 mes.= 1019,41 €
Je to správny výpočet ? ....
U manželky uplatním NČZD v plnej výške aj keď podnikala len od 12.7.-31.12.19 ? Do tohto obdobia bola evid.na ÚP bez poberania dávky ?
Naposledy upravil Lenka Benková : 29.03.20 at 20:36
veronikasad Prečo v plnej výške? Pomernu cast vo výške rozdielu medzi rocnou NCZD a vlastnym prijmom manzelky, tak ako si to vypocitala.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    súvislosti - máš to presne definované zákonom
    mne vyšlo 1019,41 ... ale to nemusí byť celkom správne, lebo nevieme, ako je to so všetkými podmienkami (napr starostlivosť o dieťa či tam nie je?) ... a tiež nevieme, že aký mala manželka iný príjem (napr dávka v nezamestnanosti, výhry ... ai)
    pozri zze/2003-595/11/5
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad za 7 mesiacov - evidencia na UP bola k 1.7.2019
    Lenka Benková áno, ale nevadí že mala príjem manželka ?
    veronikasad nevadí
    Lenka Benková ďakujem....ovšem neviem ako ste dostali 1019,41 € ? Dopĺňam, že z ÚP nepoberala žiadnu dávku a ani iný príjem nemala - len čo som udala. Zo zákona sa mi ťažko dá vyznať nakoľko som v tejto problematike nová.....Jedná sa o klasický prípad - s manželom vychovávajú 2 deti spolu, on podniká tiež.
    veronikasad 1047,56/12*7. Keď zadáš 7 mesiacov, vyjde ti táto suma (ty si zrejme zadala 6)
    Lenka Benková Áno...už som to opravila....ďakujem pekne
    Katy a R čoby si sa nevyznala! - koľko rokov majú deti? (či starostlivosť)
    Lenka Benková Deti sú 10 a 12 ročné. Už som to pochopila a aj upravila podľa Vašich rád....ďakujem
      zbaliť

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    NČZD na manželku uplatňuješ za 7 mesiacov, k 1.7. bola splnená podmienka (bola evidovaná na UP)

    kn-alka je teraz online kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Manžel si uplatní na seba celú nezd.časť + NČZD na manželku (máš to správne, ak manželka nemala iné príjmy, ako dávku v nezamestnanosti alebo iné)
    ManželkA v jej vlastnom DP uvedie celú nezd.časť na seba.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.