Zavrieť

Porady

Je niekde v zákone alebo vyhláške určený počet kontajnerov triedeného zberu na počet obyvateľov?

Je niekde v zákone alebo vyhláške určený počet kontajnerov triedeného zberu na počet obyvateľov? Napríklad koľko kontajnerov má byť pri jednom paneláku s x rodinami?

V zákone o odpadoch som to nenašiel.


Ďakujem.
8 komentárov     zbaliť
buchač ÁNO - je.....zle si hľadal.
Pre mňa čas trvania ani jedna minúta.
Letko Prezraď teda paragraf.
buchač Opýtaj sa bodliaka...ten bude vedieť určite..

Na...ži.
§14
https://www.epi.sk/zz/2015-371#p14
ivka70 To urcuje obci,kolko musi mat minimalne minimalne objem takych kontajnerov, ale zas nie to ,kolko ich ma byt kde umiestnenych.
buchač ivka...neondi ma.

Jeden § nie je všetko...či ? Lebo zvyčajne naň naväzujú aj iné....či ?
misoft Ivka - v tom má buchy pravdu. Je tam určená veľkosť nádoby a intenzita odvozu. Ak to nepostačuje, píše sa tam - buď zvýšiť frekvenciu odvozu odpadu, alebo pridať nádoby.
ivka70 Ja som tym chcela povedat, ze to neurcuje, ci vobec musi byt nejaky kontajner pri konkretnej bytovke alebo nie. To si urcuje sama obec.
misoft A zabudla si dodať ... a jeho rozpočet...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Je niekde v zákone alebo vyhláške určený počet kontajnerov triedeného zberu na počet obyvateľov?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.