Zavrieť

Porady

Prenajimateľ odo mňa požaduje nájom v plnej výške

Dobrý deň, ako mám postupovať v tejto korona situácii ako živnostníčka s kaderníckymi službami v prenajatom priestore, keď prenajimateľ odo mňa požaduje nájom v plnej výške?

Napriek tomu, že nám vláda nedovolí pracovať a ja som bez príjmu. Navyše som matka s malým 6r. dieťaťom. Čo by ste mi poradili? Existuje nejaký zákon, paragraf, ktorý je pre mňa východiskom v tejto pandémii? Ďakujem za pomoc
Naposledy upravil ivka70 : 30.03.20 at 21:13 Dôvod: Dlhy nazov
buchač Ale šak uvažuj.

- Čo sa stane, ak nebudeš platiť ? No nič....akurát nedodržíš zmluvu.
- Čo sa stane, ak nedodržíš zmluvu ? No nič...lebo majiteľ bude musieť postupovať podľa zákona.
- Čo sa stane, ak pôjde podľa zákona ? No nič...lebo úradný šimeľ je pomalý.
- atď, etc.......

Takže v konečnom dôsledku majiteľ priestorov nemá veľmi čo špekulovať...nie je to on, čo sedí na koni.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    je to riziko podnikania

    moznost by bola ak by si v zmluve mala nejaku ulavu z platenia z dovodu "vyssej moci"

    chysta sa zakon s opatreniami, vcera boli medializovane, este to nie je schvalene

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Už v inej téme som spomínal.
    Prenajímateľ predsa nie je zabezpečovací ústav. Ty v JEHO priestoroch máš SVOJE veci. On ten priestor nemôže využívať, používať. A ty chceš, aby on tvoje veci skladoval za svoje prachy?

    Prenajimateľ odo mňa požaduje nájom v plnej výške

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.