Zavrieť

Porady

nosnost jakloveho profilu-otazka skor pre statika

zdravim, najde sa tu nejaky statik, aby vedel dat info, aku staticku nosnost ( kolme zatazenie) ma jaklovy profil 100x100x3 mm, pri nadzemnej dlzke 50cm?
1) prazdny jakel
2) jakel zaplneny betonom.
dik za odborne odpovede.
Naposledy upravil Mária27 : 02.04.20 at 20:30 Dôvod: oprava
33 komentárov     zbaliť
marjankaj a v zemi je koľko?
cocker.ba tazka otazka...maju uniest 40" kontajner.
buchač 40" kontajner.
============
...a to je aký ?
besttracker 40' stopové prepravné kontajnery sa využívajú hlavne v námornej doprave, meraju na dlzku +- 12m,a vazi okolo 4,5t jeden........
marjankaj no predsa 40*2,54 cm=101,6 cm. Otázka je či plný alebo prázdny
marjankaj No ten kontajner akosi narástol zo 40 cólov na 40 stôp. A chce to dať na 50 cm jäkl.
bodliak To je nad tvoju predstavivosť, tak nechápem, načo sa tu angažuješ.
misoft 40´lodný kontajner na 100x100x3mm jakl? Ani náhodou! Pokiaľ ako podpora - tak to musí podklad uniesť - a tam 10x10 (hrúbku nevieme) betón nebude stačiť - najmä ak počítašv 4 podpery. Hmotnosť by sa musela rozložiť rovnomerne - teda min. 6 podpier - najlepšie 8.
Pokiaľ ako rám, podklad na uloženie kontajnera - v žiadnom prípade (a ani s betónom) - tam už skôr I profil počínajúc od IPE 180 vyššie.
http://www.staticstools.eu/sk
besttracker odporucam stiahni si nejaky free soft,a vypocitaj si to sam/sama :-) staci si to dat do googla
buchač besttracker (Dnes 22:07) meraju na dlzku +- 12m,a vazi okolo 4,5t jeden........
---------------------
jaklovy profil 100x100x3 mm
==============
...jakel 3ka ??? Ta fasa...toto by som použil ešte tak na IBC kontajner...a preto som sa aj pýtal na špecifikáciu. Sprvoti som myslel, že sa jedná o niečo také.
Ale lodný kontajner ??? Tam by som uvažoval o plnom profile, povedzme tvaru " Ičko"...a možno rovno aj konštrukciu z koľajníc, položenú na pätkách. Betón určite nie.
marjankaj besttracker o tom vie prd. Pýtal sa cocker.ba
marjankaj Ale že by dal obrázok, to ho nenapadne.
cocker.ba dik za ozaj odbornu odpoved. taky mudry viem byt aj ja, akurat ze ani po hodine hladania som nenasiel ziadnu vyhovujucu kalkulacku, kde by bolo treba zadat len rozmery jakla a ona by vsetko vyratala...
buchač Hodina ?
Ani minúúúta...samozrejme, že je nutné pokračovať aj ďalej.
Aj by som ti vypočítal, ale sa mi nechce...mám svojej roboty dosť.
https://www.google.com/search?q=nosn...9QEwA3oECAoQBQ
marjankaj No z toho zadania to nevypočítaš ani keď sa poserieš
bodliak ... no ty určite.
bodliak Tak, tlčhuby sa už realizovali, poďme k veci:

Bavme sa o betónovej verzii.

Rozoberme si pár faktov.
- podopieraš kontajner, takže to bude mať 4 nohy.
- výška 50 cm, len to zdvihneš nad zem. Sily v ostatných smeroch budú minimálne, pokiaľ do toho napr. nenacúva avia...

Rátajme bežný betón, ktorý pri troche zodpovednosti budeš mať, a vyvaruješ sa základných chýb - statická únosnosť 20 MPa.
To znamená pri 10x10 cm, cca 20 ton na jednu nohu. Myslím, že to ti bude bohate stačiť.
Z toho vyplýva jedno.
Podstatná nebude noha z joklu vyliata betónom, ale jej podklad.
Bežná záhradná zemina, štrkové lôžko atď - to má len zlomok nosnosti, rádovo menej. Aké máš podložie ?
Ak nechceš, aby sa Ti noha pod kontajnerom zapichla do zeme, musíš váhu rozložiť na väčšiu a dostatočne pevnú plochu, ako je tých 10x10cm.
marjankaj Ani matovič by lepšie neporadil.
1 tona= 1MPa. Miešaš jablká s dážďovkami.
buchač Veru tak...rada ako od Blboviča...riadnu chujovinu zadrel konateľko.
vicktor bodliak, zatial najlepsia odpoved, ale aj tak pridam doplnujucu otazku, hoci je urcena skor pre cockera:
Preco len 4 nohy v rohoch? Ved sa bavime ci tie nohy vobec unesu tarchu, tak na 12m dlzku sa mozu pridat dalsie podpery...?
buchač vicktor...a teraz si prečítaj môj komentár zo včerajška...citujem :

" Tam by som uvažoval o plnom profile, povedzme tvaru " Ičko"...a možno rovno aj konštrukciu z koľajníc, položenú na pätkách. "
vicktor Nie celkom som rozumel ci nohy chces spravit z I-ciek alebo I-ckom podopriet dno.
Vprvom pripade by nohy boli slabsie, v druhom by cela vaha aj tak bola iba na 4 nohach.
bodliak Marjankaj, chudáčik môj nevzdelaný, tona tlačí na plochu 10x10 cm, aký tlak ?
marjankaj https://sk.wikipedia.org/wiki/Pascal
https://sk.wikipedia.org/wiki/Tona
Keď nerozumieš stavebnej mechanike, tak aspoä si vygoogli. Ty vzdelanec.
marjankaj a ešte si pletieš cól so stopou.
https://sk.wikipedia.org/wiki/Palec_...C4%BA%C5%BEky)
marjankaj O nadzemnej dĺžke alebo nadzemnej výške ani nehovorím.
Koľko semestrov stavebnej fakulty si vyštudoval?
buchač ...a k tomu je to ešte aj chuj.
bodliak marjankaj, a dokážeš tie linky aj použiť ? buchač, smrdíš.
buchač Hm...ale keď sa osprchujem, tak budem voňať.

Lenže keď sa ty osprchuješ, tak tým chujom budeš aj naďalej...
bodliak Smrdíš v každej debate. Osprchovanie nepomôže.
buchač Chuj si stále...nepomôže nič.
marjankaj No použiť by som mohol, ale neviem, či je profil z ocele alebo z hliníka. Ani neviem či ide o tlak alebo ohyb. Bez obrázka to by som sa musel spýtať veštice, ako to zadávateľ myslel.
bodliak Čo uhýbaš, otázka bola: Závažie o hmotnosti jedna tona, plocha 10x10 cm. Aký tlak vytvorí ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    chandler je offline (nepripojený) chandler

    chandler
    taky kratky JAKL znesie vela, naozaj cez 20ton. dolezitejsi je zaklad a spoj ocele a betonu. takze na jednu patku viac ako 5ton pocitat nemozes - takze jedna patka = jeden kontajner ale z praktickeho hladiska je lepsie pocuvnut domacich kutilov a dat 4 ak by som to mal zhrnut tak bodliak ma pravdu
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač bodliak nemá pravdu, bodliak nemôže mať pravdu..

    Ten podliak len sprosto okopíroval môj komentár a nič iné.
    bodliak Ľudia ako buchač smrdia. V každej debate.
    cocker.ba supeer, takze cely kontajner, co je cca 3,5 t, mozem polozit na jednu jaklovu patku? a je po probleme :-)
    buchač Môžeš...jak chalúpku na stračej nôžke.
    bodliak Buchač, smrdíš a smradíš.
      zbaliť

    nosnost jakloveho profilu-otazka skor pre statika

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.