Zavrieť

Porady

Dan z predaja bytu

Dobry den, rada by som sa spytala , ja a sestra sme na zaklade darovacej zmluvy v r. 2009 nadobudli byt kazda po polovici , tento rok 2020 mamina zomrela a chcela by som si odkupit od mojej sestry druhu polovicu bytu . Chcem sa spytat ,v pripade ze kupim tu polovicu bytu v pripade predaja do 5 rokov by som musela zaplatit dan + zdrav odvod ? V pripade , ze ano z polovice predaja bytu ? Dakujem
4 komentárov     zbaliť
buchač .....
Žabinka pýta sa na daň v prípade následného predaja bytu, nie pri kúpe časti od sestry.. čítanie s porozumením..
buchač Oči ma bolia...doteraz som sliepňal nad prácou.

P.S.:
Ale aj tak mám pravdu.
Žabinka ok..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Daň z predaja bytu neexistuje!
    K dani z príjmu: V prípade tebou popísanej situácie budeš povinná spraviť daňové priznanie typ B, kde priznáš všetky zdaniteľné príjmy. či bude treba platiť nejakú daň a poistné - tak to nemôžme vedieť. To záleží od toho, aký budeš mať VZ. (možno žiadne dane nevýjdu).
    Do zdaniteľných príjmov pôjde len tá druhá polovica - a takisto si odrátaš polovicu výdavkov.
    https://www.financnasprava.sk/sk/obc...nehnutelnosti1
    miriam2209 Dakujem, ano je to dan z prijmu, pisala som to cez mobil tak som pisala skratene

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Veď nič neodkupuj a predajte to so sestrou spoločne. A nebudete nič zdaňovať.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    miriam2209 to viem , že keď to predáme sme oslobodené , lenže ja by som to kúpila a nepredávala hneď , dala by som to na prenájom
    marjankaj Tak potom to predaj až po piatich rokoch. Alebo to prenajímajte spoločne.
    Katy a R Janko - myslíš, že nevie? - len sa pýtala zatiaľ hypoteticky - na situáciu AK kúpi a predá skôr ako 5 rokov
    miriam2209 vďaka
    marjankaj Tým som chcel povedať, že to nemusí kupovať a nebude limitovaná tých 5 rokov. Ale je pravda, že neviem aké vzťahy má so sestrou.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.