Zavrieť

Porady

Predĺženie PvN o jeden mesiac.

Mám otázku, bude sa týkať predĺženie vyplácania podpory v nezamestnanosti o 1 mesiac aj tých nezamestnaných, ktorí poberajú teraz podporu. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

  Jana Motyčková
  SOMI Trenčín, spol. s r.o.
  Bude to platiť pre tých, komu skončí podpora v čase krízovej situácie
  30 komentáre - rozbaľ     zbaliť
  willo Dobrý deň, chcem sa spýtať, keď už mi bola podpora v nezamestnanosti o 1 mesiac raz predĺžená, teraz mi to už končí ku koncu júna a nebude už viac nič predĺžené?
  Tweety bude
  willo Ďakujem.
  willo Dobrý deň, ešte by som sa chcel spýtať, či platí aj pri tejto predlzovanej podpore možnosť si niečo privirobit na dohodu ,rovnako ako pri obyčajnej podpore.
  veronikasad Uchadzac o zamestnanie moze na dohodu odpracovať 40 kal.dni ročne, s mesacnym prijmom vo vyske životného minima dospelej osoby. Dohoda nemôže byť uzatvorená s poslednym zamestnavatelom.
  willo Takže napríklad za júl môže byť odpracované napríklad 20 dní zárobok nesmie presiahnuť životné minimum a za august 20 dní a tiež nesmie presiahnuť životné minimum, že mám už podporu predlzovanu o 2 mesiac navyse, môže to tak byť.
  Jana Motyčková trvanie dohody 40 kalendárnych dní do roka, nie odpracovaných.
  willo Takže napríklad od 1.7.20 do 9.8.20 a to je všetko do roka.
  veronikasad ano, ak si doteraz počas evidencie v roku 2020 žiadnu dohodu nemal.
  willo Ďakujem.
  willo Dobrý deň, ešte by som sa chcel spýtať, takáto dohoda nemôže byť uzatvorená s niekým kde som už pracoval, napríklad u predposledneho zamestnávatela?
  ivka70 Moze, len s poslednym zamestnavatelom nie.
  willo Dobrý deň, ešte by som sa chcel spýtať, kebyže teraz ,kým som na úrade práce sa zamestnam na dohodu zamestnávateľ mi ju môže dať aj na rok napríklad? Podpora mi pravdepodobne skončí 31.8.2020, 40 kalendárnych dní by mi vydalo a potom by som mohol ďalej pokračovať v práci-len vyradenie z úradu práce?
  veronikasad Pokial nemáš istotu že ťa zamestnávatel zamestná na dohodu dlhšie, uzatvor ju len na 40 kal.dní. Treba ju odovzdať na UP pred začiatkom výkonu práce.Po 40 dňoch môžeš uzatvoriť ďalšiu a požiadať o vyradenie.
  willo A ak by mi ju dali aj nadlhšie už teraz?
  ivka70 Tak ta z evidencie UP vyradia.
  Dohodu tam musis priniest najneskor den pred zaciatkom prace.
  willo Dobrý deň, ešte by som sa chcel spýtať, keby sa mi naskytla možnosť sa normálne zamestnať ten príspevok na cestovanie platí len na pracovnú zmluvu? na dohodu asi nie. Prípadne aj nejaké iné príspevky ešte sú? V evidencii úradu práce som od decembra 2019.
  willo Ten príspevok na cestovanie je asi len na pracovnú zmluvu.
  veronikasad Cital si odkaz, ktory ti prilozila Ivka? (par.53)
  willo Dobrý deň,chcel by som sa ešte spýtať, keď niekto zamestná občana nad 50 rokov, ktorý je ešte aj invalidný a je na úrade práce, dostane zamestnávateľ príspevok na jeho mzdu aj na odvody?
  Mila123 jedná sa o príspevky podľa Zákona o službách zamestnanosti, t. j. zákon č. 5/2004 Z. z. v platnom znení.....presné informácie Vám dá ten UPSVaR v ktorom okrese sa idete vytvoriť nové pracovné miesto pre občana nad 50 rokov veku s ID....
  veronikasad Aky príspevok?
  willo Dobrý deň, ešte by som sa chcel spýtať v akej výške vyjde ten príspevok za cestu , keď do práce a späť domov je to spolu 90 km.Dakujem.
  ivka70 Príspevok na dochádzku za prácou - § 53

  Príspevok na dochádzku za prácou sa poskytuje najviac v sume 200 eur mesačne v závislosti od vzdialenosti miesta výkonu zamestnania od miesta trvalého pobytu alebo od miesta prechodného pobytu zamestnanca a od počtu odpracovaných dní v mesiaci.
  willo Dobrý deň, ešte by som sa chcel spýtať koľko výjde približne čistá minimálna mzda na hodinu.Dakujem.
  ivka70 Nahod si ju do mzdovej kalkulacky
  (bud mesacnu alebo hodinovu*pocet hodin v mesiaci) a mas vysledok
  https://www.platy.sk/vypocet-mzdy
  willo Dobrý deň, zamestnal som sa na pracovnú zmluvu, chcem si požiadať aj o príspevok na dopravu do zamestnania, podmienky splnam.Neviem či si zamestnávateľ na mňa požiada o príspevok na moju mzdu.Plati to tak že ja si môžem čerpať svoj príspevok na dopravu a súčasne on si môže čerpať príspevok na moju mzdu zároveň? Alebo môže príspevok čerpať len jeden z nás? Mám 51 rokov a mám aj čiastočny invalidný dôchodok.Dakujem.
  Mila123 ak by ste bol prijatý na nejakú dotáciu musel by ste to mať napísané v pracovnej zmluve, ak to nemáte nie ste prijatý na základe nejakej dotácie z UPSVaR. Príspevok na dochádzku za prácou podľa § 53 zákona č. 5/2004 Z. z. nevylučuje dotáciu pre zamestnávateľa. Preto žiadajte písomne, link posielam https://www.upsvr.gov.sk/sluzby-zame...page_id=291975
  willo Je to len klasická prac.zmluva nič tam nie je napísané o dotácií z úradu práce.Ja si požiadam o príspevok na dopravu a zamestnávateľ si teda tiež môže na moju mzdu,nevylučuje sa to.Dakujem.
    zbaliť

  Predĺženie PvN o jeden mesiac.

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.