Zavrieť

Porady

Zahr.fa-MRP pod Windowsom

Prosím Vás ešte nikto neprišiel na nejaký zlepšovák na účtovanie tých zahraničných došlých fa?Ako to účtujete.Účtujete aj DPH 343AE/343AE, alebo DPH v MRP-samozdanenie neúčtujete?Ako to robíte s tými kurzami, ak fa príde 5.8.2004 a vystav.bola 29.7.2004?Meníte v čiastkach iba dopočítanú DPH a Základ dane necháte taký, aký je alebo ho prepisujete aby to sedelo s tou DPH, alebo to evidujete len v Exceli??????
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katty je offline (nepripojený) Katty

    Katty
    Zuziiiiii robím aj v MRP ale zatial mám faktury vystavené aj prijaté a aj tovar na sklade v jeden deň takže nemusím zadávať dva kurzy. Každopádne o DPH samozdanení neúčtujem používam zoznam DPH dokladov kam mi to počíta MRP samé. Niekomu som tu už radila aby používal trošku komplikovanejší spôsob kým to MRPáci neprerobia. Aby čiastku základu dane rozdelil na dve položky podľa rozdielu v kurzoch, jedna položka by podliehala 19% dani a tá druhá nie, tým pádom si MRP pre samozdanenie vezme len základ dane ktorý je označený ako podliehajúci DPH, tým pádom budú pre daň.priznanie DPH správne obe čiastky aj základ aj daň a celková suma faktury pri zaúčtovaní bude tiež sedieť.

    Zahr.fa-MRP pod Windowsom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.