Zavrieť

Porady

Podpísala som zmluvu s realitkou,no nedali mi ju!!!je to správne??

Dobrý deň,váhala som či napísať ,ale potrebujem pomoc,,,,,V prvej polovici septembra 2019 som uzatvorila zmluvu s realitnou kanceláriou,,,,,po vyplnení vecí do zmluvy so mnou nebolo prejednávané ,čo a za akých podmienok,,,bolo povedané,že je to štandard a aby som počítala že provízia bude 4.tis.euro,,,,zdala sa mi to dosť vysoká cena,,,ale ,že dobre...najhoršie je,že do dnešneho dňa nemám doma túto zmluvu....aj keby som chcela vypovedať zmluvu s nimi,,,neviem ani na základe čoho sa mám pridržať,,,ked som volala,písal ,kde je čo je zo zmluvou,,,tak to boli len výhovorky tipu,,,ešte som si nestihla popísať vaše údaje,že tam treba doplniť ešte niečo a td.......viem,že som bola strašne naivná,ale musí byť predsa nejaká cesta von,,,,dalšia vec ma zaujíma,,,jedná sa o dom po rodičoch ,kde je vlastník domu aj môj brat,,,,,myslím si,že by mal mať aj on podpísanú túto zmluvu........nemá.....osem mesiacov sa toto ťahá a nič,,,,,mám dvoch kupcov na dom a už začínajú byť netrpezlivý,,,ani sa nečudujem,,,bolo treba vyriešiť určité veci na katastry a tu je ťiež kamen úrazu,všade som musela chodiť vybavovať ja veci fyzicky samozrejme s ich pochybnou navigáciou,,,,jeden papier sa vybavoval aj mesiac,,,všade,kde som išla,,,bud chýbali iné veci,ako podklady,,,,či chýbajúcedoklady,,,,takže.....ich počínanie ako realitnej kancelárie sa mi zdá dosť čudné,,,veľa školáckych chýb,,,,nevedenie,čo a ako dalej,,,neviem,či je tá ich provízia opodstatnená......naozaj neviem ,ako sa dalej pohnúť,,,momentálne je to na bode,kedy mi pani s realitky nedvýha ani mobil......budem rada,ak mi niekto bude vedieť pomocť a poradiť,,,,s pozdravom a priania pekneho dňa ,,
Naposledy upravil terezamaria : 17.04.20 at 13:22 Dôvod: vrátenie textu otázky
3 komentárov     zbaliť
misoft Nuž - nie je to štandardné riešenie. Skôr by som napísal - podvodné. Prečo? Pretože klient takto v žiadnom prípade nemá nič, čím by dokazoval nejaké zmeny, ktoré realitka môže vykonať. RK takto (bez jedného výtlačku zmluvy) môže kľudne zmeniť, čo sa jej len chce. Podpis už má, klient ťahá za kratší koniec.

Keďže je to obchodný vzťah - skúsiť sa opýtať SOI. Prípadne aj podať podnet.
buchač Ani do konca som neprečítal...chaos je slabý výraz.
kopretinka Otázky sa nevymazávajú.Text bude vrátený moderátorom.
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  Chobot je offline (nepripojený) Chobot

  Chobot
  Však to predaj svojmu záujemcovi o 2-4 tisícky drahšie, než je tvoja cena s tým rizikom, že tej realitke v najhoršom prípade budeš musieť dať tých 4 tisíc €.

  Keď nemáš zmluvu, nevieme ti nič poradiť. A nemáš ani návrh zmluvy? To si podpísala ani nevieš čo? Nuž smola. V najhoršom prípade ťa to bude stáť tie 4 litre.

  Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

  Žabinka
  riadne chaoticky napísané..
  uzatvorila som zmluvu znamená, že si aj niečo podpísala, len nemáš od RK zmluvu s ich podpisom? a aká to bola vlastne zmluva, jej názov..
  aby som počítala že provízia bude 4.tis.euro..- provízia za čo, bolo špecifikované?
  ......ak to boli len výhovorky tipu,,,ešte som si nestihla popísať vaše údaje,že tam treba doplniť ešte niečo a td - dá sa len tak hocičo doplňovať jednostranne do zmluvy?
  ja by som im písomne doporučene oznámila, že nakoľko do dnešného dňa nedodali zmluvu, považuješ ich jednanie za zavádzajúce a rušíš všetky dokumenty tebou podpísané..
  prípadne ešte predtým skús poslať mail, ak ho máš, že sa obraciaš so svojim problémom na Národnú asociáciu realitných kancelárií Slovenska a SOI kvôli klamlivému konaniu, nedodržaniu informačných povinností RK, nedodržaniu povinností poskytovania služieb s odbornou starostlivosťou, odmietnutie uzavrieť a dodať zmluvu.. vyber si, čo by ti pasovalo..
  nepíšeš, či chceš zmluvu zrušiť alebo chceš aby sa začali hýbať..

  mareko je offline (nepripojený) mareko

  mareko
  V prvom rade zariaď, aby brat nikomu nič nepodpisoval. Keď brat zmluvu nepodpíše, nehnuteľnosť nemôžu predať. Ty by si mala byť tým pádom s najväčšou pravdepodobnosťou mimo obliga, lebo ste dvaja spolumajitelia a ty v žiadnom prípade nemôžeš niečo podpisovať za brata.

  Hlasovalo 3 pouzivatelov

  Neužitočné (1)
  Nevhodné (1)
  Komentár, nie odpoveď (1)
  -3

  Podpísala som zmluvu s realitkou,no nedali mi ju!!!je to správne??

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.