Zavrieť

Porady

Rozdiel SSD M.2 SATA vs 2.5 SSD SATA

zdar
je dajaky rozdiel v tom , chcem zobrat crucial mx500 a chcem vediet ci je rozdiel v rychlosti
vdaka
doska podporuje aj m2 ale radsej by som zobral 2.5 ale chcem vediet ze ci je rozdiel
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    m.2 SATA je prakticky SATA
    Rozdiel je v konektoroch. Podľa kľúčov (zárezov) na konektoroch sa potom nastaví rýchlosť prístupu...
    https://www.velocitymicro.com/blog/n...he-difference/

    Dnes sa najviac používa SATA 3 -pri HDD je to max. 600MBps - takže aj m.2 SATA bude priepustnosť okolo 530-550MBps - pre porovnanie platňový HDD SATA3 ide tiež okolo 500MBps. Ale keby si mal možnosť použit NVMe - tak to by už bolo okolo 3500 MBps!
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    SP4YKO lenze crucial mx500 ma max 560mb tusim citanie i zapis i na 2.5sata i na M.2sata (nvme verziu som nenasiel ) takze nemal by byt rozdiel v rychlosti ale radsej sa opytam ,nvme je jasne ze rychlejsie lenze ja chcem zobrat 1TB SSD crucial mx500 a nasiel som ho za 116 eur v 2.5 verzii a 125 v m.2. verzii ,preto som sa pytal ci je rozdiel,keby som zobral m.2. nvme uz by to asi chcelo aj chladic lebo ssd chcem mat v pc aj na windows aj na hry , ziadny HDD uz by nebol,


    a jaky je rozdiel v msata a m.2. sata , je to len v dlzke ?
    misoft https://www.atpinc.com/blog/what-is-...M-key-socket-3
    Nielen v dĺžke ale aj v konektore.
    SP4YKO okej díky
      zbaliť

    Rozdiel SSD M.2 SATA vs 2.5 SSD SATA

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.