Zavrieť

Porady

veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Pochváliť
Žabinka
ako chápete vo výkaze SZČO okno: Celková tržba za predchádzajúce obdobie podľa účtovníctva:..........
SZČO použije na výpočet poklesu tržby metódu 2. - Porovnáva sa priemer tržby v roku 2019 (t.j. 1/12 tržieb za rok 2019) s tržbou za vykazovaný mesiac - oprávnení sú iba tí, ktorí vykonávali zárobkovú činnosť celý rok 2019.
neviem, či celkovou tržbou sa rozumie len tá 1/12, alebo celá tržba za 12 mesiacov..
Výkaz som ešte nerobila, pozerala som prázdny - uvedieš tam mesačnú tržbu = 1/12 ročnej
1 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Pochváliť
Žabinka
ako chápete vo výkaze SZČO okno: Celková tržba za predchádzajúce obdobie podľa účtovníctva:..........
SZČO použije na výpočet poklesu tržby metódu 2. - Porovnáva sa priemer tržby v roku 2019 (t.j. 1/12 tržieb za rok 2019) s tržbou za vykazovaný mesiac - oprávnení sú iba tí, ktorí vykonávali zárobkovú činnosť celý rok 2019.
neviem, či celkovou tržbou sa rozumie len tá 1/12, alebo celá tržba za 12 mesiacov..
tá 1/12 - tak, ako píšu v tej možnosti 2
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Pochváliť
Už su niekde zverejnené materiály k Opatreniu č. 3 ? 13. apríla už bolo pred pár dňami ,,,,
0 0
martina1981 martina1981

martina1981 je offline (nepripojený) martina1981

Pochváliť
Pri tom vykaze je kolonka ze sposob vypoctu poklesu trzieb. To im tam mam uviest rovnicu ako som na to dosla alebo co tam napisat? Dakujem
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Pochváliť
martina1981
Pri tom vykaze je kolonka ze sposob vypoctu poklesu trzieb. To im tam mam uviest rovnicu ako som na to dosla alebo co tam napisat? Dakujem
- však si aj návod prečítaj ! (aspoň keď zlyhajú všetky pokusy.) Treba rozkliknúť roletku a vybrať jednu z troch možností ...
0 0
martina1981 martina1981

martina1981 je offline (nepripojený) martina1981

Pochváliť
Žabinka
ako chápete vo výkaze SZČO okno: Celková tržba za predchádzajúce obdobie podľa účtovníctva:..........
SZČO použije na výpočet poklesu tržby metódu 2. - Porovnáva sa priemer tržby v roku 2019 (t.j. 1/12 tržieb za rok 2019) s tržbou za vykazovaný mesiac - oprávnení sú iba tí, ktorí vykonávali zárobkovú činnosť celý rok 2019.
neviem, či celkovou tržbou sa rozumie len tá 1/12, alebo celá tržba za 12 mesiacov..
Bud sa uvadza suma toho isteho mesiaca za rok 2019 alebo mesacny priemer z celeho roka 2019. Nie celkova trzba za rok. Je to totiz mesacny vykaz.
0 0
martina1981 martina1981

martina1981 je offline (nepripojený) martina1981

Pochváliť
Screenshot_20200415-215013_Minta.jpg  
Katy a R
martina1981
Pri tom vykaze je kolonka ze sposob vypoctu poklesu trzieb. To im tam mam uviest rovnicu ako som na to dosla alebo co tam napisat? Dakujem
- však si aj návod prečítaj ! (aspoň keď zlyhajú všetky pokusy.) Treba rozkliknúť roletku a vybrať jednu z troch možností ...
To sa da rozkliknut? Som nevedela, tym padom vybavene, dakujem. vidim to totiz iba na obrazku ako vyzera tlacivo a pripravujem sa dopredu ako to vyplnit
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Pochváliť
martina1981
To sa da rozkliknut? Som nevedela, tym padom vybavene, dakujem. vidim to totiz iba na obrazku ako vyzera tlacivo a pripravujem sa dopredu ako to vyplnit
kľudne si tam môžeš vyplniť hocičo, pohrať sa s tým, vyskúšať, hocičo poklikať ...... uložíš si až "finálny model"
Načo asik tie návody píšu ? (podľa toho som to zvládla ja - PC antitalent)
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Pochváliť
ešte by som rada prekonzultovať toto, lebo sa mi z tých "terminus-technicus" brčkavejú oči a mozog nevládze rozmýšľať:
SZČO začala podnikať 1.2.2019. Do ktorej z kategórii výpočtu poklesu tržby ju zaradiť?
1. Žiadateľ, ktorý vykonával zárobkovú činnosť minimálne od 1.3.2019, resp. celý rok 2019 si môže každý mesiac vybrať jednu z dvoch nasledujúcich možností, podľa toho, pri ktorej má vyšší pokles tržieb:
a) porovnáva sa tržba za vykazovaný mesiac s tržbou za rovnaký mesiac predchádzajúceho roka (napr. vykazované obdobie je 03/2020 - predchádzajúce obdobie je 03/2019) - oprávnení sú iba tí, ktorí vykonávali zárobkovú činnosť minimálne od 03/2019,
b) porovnáva sa priemer tržby v roku 2019 (t.j. 1/12 tržieb za rok 2019) s tržbou za vykazovaný mesiac - oprávnení sú iba tí, ktorí vykonávali zárobkovú činnosť celý rok 2019.
2. Žiadateľ, ktorý vykonával zárobkovú činnosť len časť roka 2019 a začal vykonávať zárobkovú činnosť najneskôr k 1.2.2020 - porovnáva tržbu za február 2020 s tržbou za vykazovaný mesiac.

Tie dva podčiarknuté termíny ma mýlia..
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Pochváliť
Danka, marec s marcom porovnávať nechceš ?
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Pochváliť
veronikasad
Danka, marec s marcom porovnávať nechceš ?
nie, v marci 2019 nebol ešte príjem..
0 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
Pochváliť
chcela by som si utvrdiť: SZČO, plátca DPH, JÚ....tak, už som zistila, že treba do TRŽIEB zarátať len tie reálne peniaze, čo naskákali na účet za sledované obdobie+tržba z pokladne....to sú absolútne čísla.....ale do výkazu dávam hodnotu bez DPH?? aj pri výpočte poklesu tržieb počítam koeficient tak., že do kalkulačky dám hodnoty bez DPH?? že??ďakujem....
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Pochváliť
Berieš do uvahy príjmy za dodaný tovar a služby v období od 1.3.2019 - 31.3.2019 a porovnáš s tržbami za obdobie 1.3-31.3.2020 - u platcu DPH sumu bez DPH - v hotovosti a na BU.
0 0
Mzdarka2 Mzdarka2

Mzdarka2 je offline (nepripojený) Mzdarka2

Pochváliť
veronikasad
Už su niekde zverejnené materiály k Opatreniu č. 3 ? 13. apríla už bolo pred pár dňami ,,,,

Viete niečo viac? Na ofic. stránke stále nič.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Pochváliť
Žabinka


Tie dva podčiarknuté termíny ma mýlia..
no ja by som k tomu - že môžeš použiť len možnosť prvú (tam sa porovnávajú rovnaké mesiace 2019 a 2020) a tretiu. Prvú nechceš použiť (je nevýhodná) ... takže len tá tretia ti ostáva. Porovnáš tohtoročný február s marcom ☺
1 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Pochváliť
Katy a R
Žabinka


Tie dva podčiarknuté termíny ma mýlia..
no ja by som k tomu - že môžeš použiť len možnosť prvú (tam sa porovnávajú rovnaké mesiace 2019 a 2020) a tretiu. Prvú nechceš použiť (je nevýhodná) ... takže len tá tretia ti ostáva. Porovnáš tohtoročný február s marcom ☺
ďakujem, ja som tiež takto rozmýšľala, len už som bola z toho domotaná.. mmch, dnes mi volala asi hodinu po poslaní papierov pani z úradu práce, a poďakovala sa, že som to správne vyplnila, lebo s tým vraj majú dosť problémov, väčšina žiadostí nie je správne vyplnená..
0 0
rennka rennka

rennka je offline (nepripojený) rennka

Pochváliť
Mzdarka2
veronikasad
Už su niekde zverejnené materiály k Opatreniu č. 3 ? 13. apríla už bolo pred pár dňami ,,,,

Viete niečo viac? Na ofic. stránke stále nič.
Tak toto by zaujímalo aj mňa...
Neviete niekto niečo bližšie, alebo som niečo prehliadla?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Pochváliť
rennka
Mzdarka2
veronikasad
Už su niekde zverejnené materiály k Opatreniu č. 3 ? 13. apríla už bolo pred pár dňami ,,,,

Viete niečo viac? Na ofic. stránke stále nič.
Tak toto by zaujímalo aj mňa...
Neviete niekto niečo bližšie, alebo som niečo prehliadla?
dievčatá už 3 opatrenie fičí.....
4 čaká
0 0
martina1981 martina1981

martina1981 je offline (nepripojený) martina1981

Pochváliť
Prosim Vas, vsak som z toho jelen, to Sk NACE co tam dali podla statistickeho uradu z roku 2007, nesedi s realitou. Ako co tam mam dat ked v zivnosti mam Poskytovanie sluzieb osobneho charakteru a podkategoria je poskytovanie sluzby vedenia cudzieho motoroveho vozidla, ale v tom druhom zozname toto nie je uvedene? ????
0 0
martina1981 martina1981

martina1981 je offline (nepripojený) martina1981

Pochváliť
Alebo ake je NACE na sprostredkovatelsku cinnost v oblasti cestnej dopravy? Cele zle toto , porovnavat to so zoznamom 15 rokov starym zo statistickeho uradu, na stranke Min.vnutra SR v zozname odporucanych oznaceni volnych zivnosti to je ale ciska su iba 4-miestne ????
0 0
Načítať ďalšie

Porady, ktoré by ťa mohli zaujímať

Prihlás sa a sleduj na hlavnej stránke len Porady, ktoré ťa zaujímajú.