Zavrieť

Porady

Mila123 Mila123

Mila123 je teraz online Mila123

Pochváliť
martina1981
Alebo ake je NACE na sprostredkovatelsku cinnost v oblasti cestnej dopravy? Cele zle toto , porovnavat to so zoznamom 15 rokov starym zo statistickeho uradu, na stranke Min.vnutra SR v zozname odporucanych oznaceni volnych zivnosti to je ale ciska su iba 4-miestne ????
aké dávate na DP? také použijete teraz
0 0
beika beika

beika je offline (nepripojený) beika

Pochváliť
Dobrý deň, prosím Vás o pomoc. V opatrení číslo 3, do prílohy 3B sa do výšky vyplatenej mzdy uvádza:

- výška náhrady mzdy zamestnanca, ktorému zamestnávateľ nemôže prideľovať prácu
z dôvodu prekážky na strane zamestnávateľa (§ 142 Zákonníka práce),
alebo
- výška mzdových nákladov zamestnanca, ktorý nemal prekážku na strane
zamestnávateľa.

V prípade, že zamestnanec polovicu mesiaca odpracoval a mal normálne mzdu a druhú polovicu mesiaca bol na prekážkach na strane zamestnávateľa sa tam uvádza sumár týchto príjmov? Teda výška náhrady mzdy zamestnanca... + výška mzdových nákladov zamestnanca...?

Ďakujem.
0 0
Mzdarka2 Mzdarka2

Mzdarka2 je offline (nepripojený) Mzdarka2

Pochváliť
Prosím Vás reštaurácia s malým penziónom boli povinne uzatvorené, ale pokračujú len na obedových menu, ktoré podľa objednávky rozvážajú. Pracujú traja zamestnanci ostatní sú na doma na prekážkach v práci. Je možné uplatniť opatrenie 3B?? Ďakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Pochváliť
Ahojte, ktorú žiadosť o poskytnutie fin.príspevku pre SZČO posielate ?

- Realizácia v zmysle opatrenia č.2 alebo
- Realizácia v zmysle opatrenia č.2b

Mám dve tlačivá, jedno som sťahovala dávnejšie, neviem ktoré teraz platí ....
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Pochváliť
veronikasad
Ahojte, ktorú žiadosť o poskytnutie fin.príspevku pre SZČO posielate ?

- Realizácia v zmysle opatrenia č.2 alebo
- Realizácia v zmysle opatrenia č.2b

Mám dve tlačivá, jedno som sťahovala dávnejšie, neviem ktoré teraz platí ....
ved si stiahni aktualne ... ziadost ma v nazve 2 - je aktualizovana a vykaz ma 2B v nazve
1 0
monnaa monnaa

monnaa je offline (nepripojený) monnaa

Pochváliť
Zdravím, prosím Vás termín - výška vyplatenej mzdy a výška mzdových nákladov zamestnanca - napr. z výplatnej pásky je čo čistá mzda alebo je to brané v hrubom?? Nevyznám sa v tom potrebujem si to vyplniť. Pri 80% príspevku je uvedené jasne hrubá mzda. Som z toho zúfala. Prosím Vás vysvetlite mi to polopatisticky, potrebujem to čo najskôr odoslať. Ďakujem veľmi pekne
0 0
Mzdarka2 Mzdarka2

Mzdarka2 je offline (nepripojený) Mzdarka2

Pochváliť
beika
Dobrý deň, prosím Vás o pomoc. V opatrení číslo 3, do prílohy 3B sa do výšky vyplatenej mzdy uvádza:

- výška náhrady mzdy zamestnanca, ktorému zamestnávateľ nemôže prideľovať prácu
z dôvodu prekážky na strane zamestnávateľa (§ 142 Zákonníka práce),
alebo
- výška mzdových nákladov zamestnanca, ktorý nemal prekážku na strane
zamestnávateľa.

V prípade, že zamestnanec polovicu mesiaca odpracoval a mal normálne mzdu a druhú polovicu mesiaca bol na prekážkach na strane zamestnávateľa sa tam uvádza sumár týchto príjmov? Teda výška náhrady mzdy zamestnanca... + výška mzdových nákladov zamestnanca...?

Ďakujem.

Dobrý deň, nie je to tak, že sa uvádza buď jedno alebo druhé keďže medzi tými "možnosťami" je to alebo.?
Ešte doplním
Na relii som zas z príspevku pochopila, že sa to zráta no v pomôckách na ofic. stránke to je neurčité z toho mi zas vychádza čo som písala vyššie.
Naposledy upravil Mzdarka2 : 21.04.20 at 17:13 Dôvod: viac info
0 0
hana_ hana_

hana_ je offline (nepripojený) hana_

Pochváliť
Dobrý deň, chcela by som sa uistiť, či tomu dobre rozumiem. Som živnostník a mám nárok na príspevok podľa opatrenia č.2 (pokles tržieb). Pracujem v jazykovke a platená som vždy podľa toho, koľko hodín som odučila (niekedy sa nejaká hodina zruší a inokedy zase zastupujem za iného učiteľa, takže raz je to o niečo menej, raz viac), spätne za predchádzajúci mesiac. Vo februári bola situácia ešte štandardná, ale v polovici marca sa už zatvorili školy, vrátane jayzkoviek.

Za marec som teda zarobila výrazne menej než zvyčajne, ale zaplatené som za toto obdobie dostala až v apríli. Naopak, v marci som ešte dostala zaplatené za február, kde ešte zárobok zodpovedal môjmu bežnému zárobku. Znamená to, že o príspevok môžem požiadať až za apríl, lebo až v apríli som dostala na účet reálne menej peňazí, hoci je to vlastne nižší zárobok za marec?

Dúfam, že sa tomu dá porozumieť, ako som to napísala a vopred ďakujem za radu.
0 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je teraz online kn-alka

Jarka jméno mé :)
Pochváliť
už to tu bolo 100x spomínané:
v JÚ sa berú tržby, ktoré si reálne obdržala v hot alebo na účet
v PÚ sa berú tržby za obdobie, ktorého sa týkajú

Takže v tvojom prípade ak nabehli peniažky v apríli, tak žiadaš až v máji za apríl
0 0
cerveny cerveny

cerveny je offline (nepripojený) cerveny

Pochváliť
Opatrenie č. 4, je pre SZČO ktoré od 13.3.2020 nemajú žiaden iný príjem.

Znamená to že ak mi prišla posledná platba na účet 14.3.2020 vo výške 10€, nemám nárok na žiaden príspevok počas marca, apríla a mája?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Pochváliť
Príspevky hore, príspevky dole...nezaujímam sa o ne.

Ale dnes som bol v jednom obchode, len tak, pozdraviť majiteľku po dlhej prestávke.
Spomínala, že si zažiadala o príspevok...spomenula aj tržby a mesiace...proste súvislosti.
Jedno s druhým jej dávalo výsledok ten, že v prípade poskytnutia príspevku sa tento bude brať ako príjem a tudíž sa bude aj zdaňovať.

Je to pravda ?
Vyjadrujem sa jak maďar ...ale snáď sa rozumieme.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Pochváliť
len oznamenie - že už dneska podpisovali dohody na UPSVaR
Ešte som tú dohodu nevidela... Ale je to náhrada zdaniteľného príjmu - tak podľa mňa sa nemôžu živnostníci hnevať, ak by to aj zdanili - či?
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Pochváliť
pozrela som dohodu, nič také o zdaňovaní som tam nenašla..
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Pochváliť
Podla Mihálovho výkladu je to zdanitelný príjem, ktorý vstupuje do obratu pre posúdenie povinnej registrácie v SP. Dokonca aj do tržieb - pre porovnanie poklesu s rovnakým obdobím minulého roku
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Pochváliť
tak pozerám - že zákon o DzP to rieši (ako je aj v tom linku, čo si pripla - §9 odst 2d) ... to by nebolo až také strašné - horšie asi bude, že sa to zohľadní pre prípadné ďalšie príspevky ! .. ale hádam aj tak apríl bude posledný ? - či ???
0 0
Mirka 1979 Mirka 1979

Mirka 1979 je offline (nepripojený) Mirka 1979

Pochváliť
prosím Vás v marci sme vyplácali podľa kolektívnej zmluvy náhradu vo výške 60%, ak chceme žiadať o štátny príspevok musíme za apríl vyplácať náhradu vo výške 80% alebo môžeme ísť podľa našej kolektívnej zmluvy? ďakujem
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Pochváliť
neviem sa dopátrať k takejto informácii.. je možné za mesiac 3/2020 žiadať o pomoc 4, a za apríl žiadať o pomoc 2? SZČO nemal v 3/2020 žiadny príjem, ale nemá ani možnosť porovnania za min.rok (začínajúca SZČO, vtedy ešte nebol príjem), takže za marec nemôže žiadať pomoc 2.. ale v apríli už môže porovnať s min. rokom, čiže by žiadal o pomoc 2..
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Pochváliť
Žabinka
neviem sa dopátrať k takejto informácii.. je možné za mesiac 3/2020 žiadať o pomoc 4, a za apríl žiadať o pomoc 2? SZČO nemal v 3/2020 žiadny príjem, ale nemá ani možnosť porovnania za min.rok (začínajúca SZČO, vtedy ešte nebol príjem), takže za marec nemôže žiadať pomoc 2.. ale v apríli už môže porovnať s min. rokom, čiže by žiadal o pomoc 2..
odkedy podnika?
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Pochváliť
veronikasad
Žabinka
neviem sa dopátrať k takejto informácii.. je možné za mesiac 3/2020 žiadať o pomoc 4, a za apríl žiadať o pomoc 2? SZČO nemal v 3/2020 žiadny príjem, ale nemá ani možnosť porovnania za min.rok (začínajúca SZČO, vtedy ešte nebol príjem), takže za marec nemôže žiadať pomoc 2.. ale v apríli už môže porovnať s min. rokom, čiže by žiadal o pomoc 2..
odkedy podnika?
veronika, zistila som že moja otázka je blbosť, lebo tam neboli platené soc. odvody z dôvodu že išlo o začínajúcu SZČO, nie z titulu nízkeho príjmu.. takže pomoc 4 sa tejto SZČO netýka.. je to tam dokonca vyznačené hrubým.. alebo ktorá nečerpá tzv. odvodové prázdniny.
0 0
Načítať ďalšie

Porady, ktoré by ťa mohli zaujímať

Prihlás sa a sleduj na hlavnej stránke len Porady, ktoré ťa zaujímajú.