Zavrieť

Porady

Preplácanie náhrad v I. štvrťroku pri minimálnej mzde

Dnes som tiež riešila priemerný zárobok po zmene minimálnej mzdy. Pracovníčka hotline mi tvrdila, že pri preplácaní náhrad v I. štvrťroku sa neupravuje hodinový priemerný zárobok, ale rozdiel sa dopláca zložkou mzdy "doplatok do minimálnej mzdy"
Akú sumu potom uviesť do Výkazu pre priznanie finančného príspevku ?

Ako to riešite v iných mzdových SW ?
7 komentárov     zbaliť
CHIC ZP §134 ods.(5)
Ak je priemerný zárobok zamestnanca nižší ako minimálna mzda, na ktorú by zamestnancovi vznikol nárok v kalendárnom mesiaci, v ktorom vznikla potreba priemerný zárobok použiť, zvýši sa priemerný zárobok na sumu zodpovedajúcu tejto minimálnej mzde. Ak u zamestnávateľa nie je odmeňovanie zamestnancov dohodnuté v kolektívnej zmluve a priemerný zárobok zamestnanca je nižší ako príslušný minimálny mzdový nárok (§ 120 ods. 4), zvýši sa priemerný zárobok na sumu zodpovedajúcu tomuto minimálnemu mzdovému nároku.
...moj soft to automaticky upravuje
veronikasad Pytala som sa na priemerný zarobok v prvom stupni narocnosti, tiež som bola presvedcena ze
sa upravuje priemerny zarobok a neriesi sa to doplatkom do min.mzdoveho naroku.
ivka70 Ja myslim, ze Zakonnik prace ma prednost pred neautorizovanym vyjadrenim hotline ....
Jana Motyčková tak tak
veronikasad To čo je za komentár pod toutp témou zobrazený žltou farbou ? Žiadnu tému som nezakladala, teda ani nezadávala žiadny názov témy, môj príspevok bol odpoveď v téme priemerný zárobok.
ivka70 Ziadny zlty komentar tu nie je
veronikasad Mne sa zobrazuje
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Preplácanie náhrad v I. štvrťroku pri minimálnej mzde

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.