Zavrieť

Porady

Započítanie tržieb za marec 2020

Keďže je už zverejnené aj opatrenie 3, chceme dať žiadosť o príspevok 3B. Tržby za marec 2020 chápem ako vystavené a zaúčtované faktúry v marci a nie ako faktúry za marec vystavené až v apríli. Je to správne?
5 komentárov     zbaliť
Dáša_ jednoduché alebo podvojne učtovníctvo?
Katarina1 podvojné, platiteľ DPH
Dáša_ predpokladam opatrenie 3B - paušálny príspevok na úhradu časti mzdových nákladov na každého zamestnanca v závislosti od poklesu tržieb. ?

Alebo 3A úhrada náhrady mzdy zamestnanca najviac vo výške 80 % jeho priemerného zárobku, najviac vo výške 880,- eur. Podmienkou je, že zamestnávateľ nemôže zamestnancovi prideľovať prácu z dôvodu prekážky na strane zamestnávateľa (§ 142 ods. 4 Zákonníka práce). ?
Katarina1 3B, je to už napísané v otázke
Lebo v marci sú vystavené faktúry za vykonané práce vo februári a v apríli za práce vykonané v marci
veronikasad Uctujes ich do ktorého mesiaca? (Evidencia DPH)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    citácia z materiálu Pomôcka k vypĺňaniu žiadosti B pre priznanie príspevku (262 KB)

    "„Pokles tržieb v %“ - do tejto položky sa vyznačuje príslušná kategória poklesu tržieb. Tržba je časť výnosu. Tržby sú peňažné príjmy získané za predaj produktu, za prenájom pozemkov, budov, zariadení a pod. Základný rozdiel je v tom, že pri právnických osobách idú do tržieb fakturované výnosy (to čo fakturoval), a pri fyzických osobách skutočné prijaté, resp. uhradené výnosy, teda to, čo v jednoduchom účtovníctve, alebo evidencii príjmov v peňažnom denníku. "

    citácia je zo stránky https://www.pomahameludom.sk/
    13 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Dáša_ ešte doplním, ja osobne by som sa orientovala dátumom dodania, teda ked za marec, tak do marcových tržieb. Podla mna to aj v účtovníctve bude účtované do mesiaca marec
    Katarina1 No ja to účtujem dátumom vystavenia, čiže až v apríli, iba do DPH to ide k 31.3.
    Katarina1 To som si prečítala predtým, kým som zadala otázku :-) Takže pozriem tržbu na 602 v marci 2020 oproti tržbe na 602 v marci 2019
    Len v marci sa fakturovali služby za február a tam ešte pokles nejaký výrazný nebol, až v apríli keď sa vyfakturovali služby za marec bude výrazný pokles
    Dáša_ a fakturujete potom správne? Ako to je na konci roka? do ktorého mesiaca fakturujete služby vykonané v decembri?
    veronikasad Ake zdanitelne plnenie uvadzas na fa vystavenych v aprili?
    Katarina1 zdaniteľné plnenie je 31.3., práce v decembri končia zvyčajne k 15.12., takže sú do 31.12. vystavené fa
    Dáša_ tak porovnávaj zdanitelne plnenia k 29.2. s tými k 31.3. Alebo k 31.3.2019
    veronikasad Tak potom co riešiš? Zdan.plnenue 31.3., tak by mali byt účtované do marca. Ak si tam zsuctovala aj februarove, vystavene v marci, tak si opráv uctovanie.
    Katarina1 Viem, ešte opraviť účtovanie za r. 2019, takže správne by to malo byť zaúčtované vždy k dátumu zdaniteľného plnenia?
    Fa vystavená 6.4., dátum zdaniteľného plnenia 31.3. - zaúčtujem na 602 s dátumom 31.3.?
    Dáša_ Len pre úplnosť, z postupov účtovania: "Deň uskutočnenia účtovného prípadu

    (1) Dňom uskutočnenia účtovného prípadu je deň splnenia dodávky, platby záväzku, ..." Takže podľa mňa 31. marca bola splnená dodávka
    jslancik mne sa zdá, že niekto má problémy s elementárnymi základmi účtovania...
    veronikasad Suhlasim s Daskou
    Katarina1 Ďakujem, opravím
      zbaliť

    Započítanie tržieb za marec 2020

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.